BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Apokalipsa Świętego Jana

Ocena:
(1 opinii)

Apokalipsa Świętego Jana to kolejny komentarz z serii Nowych Komentarzy Biblijnych. Księga ta przez wiele wieków zyskała opinię najbardziej zagadkowej z całego Pisma Świętego.

Autor komentarza, prof. Michał Wojciechowski, uznany świecki teolog, biblista, profesor Uniwersytetu Warmińskiego, w jasny i wyczerpujący sposób ukazuje problematykę ostatniej z kanonu ksiąg Nowego Testamentu. Czyni to językiem dalekim od żargonu specjalistycznych opracowań i z przekonaniem, że Apokalipsa, mimo iż uchodzi za tajemniczą, wcale nie musi taka być.

Apokalipsa jest w powszechnym rozumieniu nie tylko księgą trudną, ale także intrygującą. Na przestrzeni wieków czytelnicy i komentatorzy usiłowali znaleźć prosty klucz do wyjaśnienia zawartego w niej przekazu.

Wśród wielu opracowań komentarz prof. Michała Wojciechowskiego pomoże z pewnością w zrozumieniu Apokalipsy z punktu widzenia teologii, a nie sensacji. Dzięki temu ma ona szansę stać się dla dzisiejszych chrześcijan tym, czym była w pierwszych wiekach Kościoła, kiedy należała do najbardziej lubianych i medytowanych ksiąg Nowego Testamentu.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam

dużo pobocznych tematów i analizy tekstu - biblistom polecam a zjadaczom chleba mniej

autor opinii: Joanna Kopeć

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Liczba stron: 512
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Wydanie: Częstochowa 2012
ISBN: 978-83-7424-981-2

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Apokalipsa Świętego Jana
69.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 6-7 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...