O książce

Ben Hur

Ocena:
(1 opinii)

"Ben Hur" to obok "Quo vadis" i "Szaty" największa powieść religijna naszych czasów.

Jej głównym bohaterem jest młody żydowski arystokrata, niesprawiedliwie skazany, wskutek igraszki losu i zdrady rzymskiego przyjaciela, na dożywotnie galery...

Porywająca akcja, pełna scen lirycznych i dramatycznych, stanowi zaledwie jeden z wielu elementów składających się na bogactwo i piękno tego arcydzieła.

Wątek miłosny przeplata się tu z politycznym, obrazom poetyckim towarzyszą mistrzowskie opisy realistyczne, humor współistnieje z patosem, żądza ziemskiej potęgi walczy o pierwszeństwo z prawdami ewangelicznymi.

Zdumiewa więc fakt, że "Ben Hur" jest powieścią w Polsce właściwie nieznaną. Dotychczasowe przekłady, bardzo stare i mimo licznych prób ich uwspółcześnienia, językowo mało czytelne, są jedynie mniej lub bardziej udanymi adaptacjami oryginalnego tekstu, w dużym stopniu go zubożającymi.

Teraz dzięki nowemu tłumaczeniu obejmującemu wszystkie rozdziały i księgi, legendy egipskie i wiersze, polscy czytelnicy będą mogli po raz pierwszy poznać arcydzieło Wallace`a w pełnym kształcie.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Ben Hur

Książkę jak najbardziej polecam. Jedyne co mnie denerwuje to, to że mam tą książkę kupioną kilkadziesiąt lat temu i treść jest trochę inna. W obecnej wersji jest trochę dołożone. Ale ogólnie i tak polecam. W zeszłym roku kupić Ben Hura graniczyło z cudem.

autor opinii: Piotr Jastrzębski

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 680
Wydawnictwo: Promic
Wydanie: Warszawa 2014
ISBN: 978-83-7502-487-6

Zobacz również

Ben Hur
34.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 2-3 dni
  • Dostawa za jedyne 3,99 zł
    - sprawdź
Mogą Cię również zainteresować książki...
aaa