BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Ben Hur

Ocena:
(2 opinii)

"Ben Hur" to obok "Quo vadis" i "Szaty" największa powieść religijna naszych czasów.

Jej głównym bohaterem jest młody żydowski arystokrata, niesprawiedliwie skazany, wskutek igraszki losu i zdrady rzymskiego przyjaciela, na dożywotnie galery...

Porywająca akcja, pełna scen lirycznych i dramatycznych, stanowi zaledwie jeden z wielu elementów składających się na bogactwo i piękno tego arcydzieła.

Wątek miłosny przeplata się tu z politycznym, obrazom poetyckim towarzyszą mistrzowskie opisy realistyczne, humor współistnieje z patosem, żądza ziemskiej potęgi walczy o pierwszeństwo z prawdami ewangelicznymi.

Zdumiewa więc fakt, że "Ben Hur" jest powieścią w Polsce właściwie nieznaną. Dotychczasowe przekłady, bardzo stare i mimo licznych prób ich uwspółcześnienia, językowo mało czytelne, są jedynie mniej lub bardziej udanymi adaptacjami oryginalnego tekstu, w dużym stopniu go zubożającymi.

Teraz dzięki nowemu tłumaczeniu obejmującemu wszystkie rozdziały i księgi, legendy egipskie i wiersze, polscy czytelnicy będą mogli po raz pierwszy poznać arcydzieło Wallace`a w pełnym kształcie.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Juz przeczytana!

Książka jest dużo lepsza od filmu. Czyta się ją bardzo dobrze. Jest napisana zwięzłym językiem, podzielona na krótkie rozdziały. Akcja jest wartka, trzyma w napięciu. Opisy przyrody krótkie, ale oryginalne. Trudno się od jej czytania oderwać! Polecam! .

autor opinii: Mariola Stróżyk

Ben Hur

Książkę jak najbardziej polecam. Jedyne co mnie denerwuje to, to że mam tą książkę kupioną kilkadziesiąt lat temu i treść jest trochę inna. W obecnej wersji jest trochę dołożone. Ale ogólnie i tak polecam. W zeszłym roku kupić Ben Hura graniczyło z cudem.

autor opinii: Piotr Jastrzębski

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 680
Wydawnictwo: Promic
Wydanie: Warszawa 2014
ISBN: 978-83-7502-487-6

Zobacz również

Ben Hur
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...