BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Błogosławiona wina

autor: Zofia Kossak
Ocena:
(7 opinii)

Przebywający w Rzymie w 1631 roku ciężko chory książę Mikołaj Sapieha, wojewoda litewski i właściciel Kodnia, doznaje cudownego uzdrowienia przed obrazem Matki Bożej Gregoriańskiej. Jego prośba o podarowanie obrazu spotyka się z odmową papieża Urbana VIII.

Książę z iście kmicicową fantazją porywa obraz i wywozi do Polski, aby w rodzinnym Kodniu oddawać mu cześć i dziękować Matce Bożej za odzyskane zdrowie. Za ten czyn zostaje wyklęty przez papieża.

Zofia Kossak z właściwą sobie przenikliwością opisuje przemianę duchową bohatera z magnata-gwałtownika w pokutnika-pielgrzyma i pokazuje, w jaki sposób zbrodnia świętokradztwa może się stać błogosławioną winą.

Opinie naszych Klientów (7 opinii)Napisz swoją opinię

Blogoslawiona Wina

Ksiazke kupilem juz pare tal temu, teraz jako prezent. Dobra ksiakza, lekka, przyjemna i dobra, tzn. majaca dobre przeslanie.

autor opinii: Antoni

Błogosławiona wina

Książka jak najbardziej godna polecenia, zarówno dla młodzieży jak i dorosłych. Piękny pomysł na prezent! Zdecydowanie polecam!

autor opinii: Joanna

Bardzo dobra

Ksiązkę przeczytałam dawno temu miałam ją z biblioteki ,a tym razem kupiłam na prezent pod choinkę mojej dorosłej córce.Uważam, że jest godna polecenia.

autor opinii: Maria Jurek

Książka życia.

Jest to wspaniała książka przedstawiająca historię nawrócenia człowieka połączoną z losami obrazu Matki Boskiej Kodeńskiej. Fabuła fascynująca, ukazuje jak Opatrzność Boża potrafi nawet ze złej decyzji wyprowadzić dobro, czyli samo życie.

autor opinii: Maria Jeleń

Książka dla niewierzących

Książka rewelacyjna. Zofia Kosak potrafiła swoim piórem ożywić barwny świat dawnej Rzeczpospolitej, jednocześnie problemy i rozterki bohaterów czasami odległe, czasami jednak wydają się zaskakująco współczesne. Sapieha nie wierzy. Jest letnim katolikiem. Jednak nie całkiem: okazuje się że jeszcze pozostała mu zdolność i chęć do zadawania pytań . I ta właśnie zdolność, a nie z zetknięcie się w obrazem jest bramą dla jego uzdrowienia. Ale o tym przekonuje się znacznie później: kiedy zostaje wyklęty z Kościoła.. Książka, któż śmiało poleciłbym każdemu wątpiącemu - w tym i sobie. I opis polowania wilków na ludzi - jak rzekła jedna z moich poprzedniczek - rewelacyjny. Wyobraźmy sobie, gdyby tak Kossak opisywała bitwy... Ależ opisywała! Polecam również Krzyżowców!

autor opinii: Tomasz Rządkowski

Polecam

Witam, dostałam książkę od babci i prawdę mówiąc nie sądziłam, że będzie tak ciekawa. Po pierwsze jest napisana wspaniałym językiem. Autorka idealnie przeniosła nas w tamte czasy. Ponadto walor duchowy jest nieprzeciętny. Fascynuje przemiana bohatera i jego rozterki, które nie są jednak przedstawione w nachalny sposób. Książka wciąga także przez świetne opisy i umiejętnie budowane napięcie i akcje. Już po początkowych stronach może zainteresować. A opis polowania na wilki przewyższa nawet polowanie z Pana Tadeusza!

polecam

Książka jest świetna, opowiada prawdziwą historię przemiany człowieka. Można przeżyć ciekawą przygodę wraz z głównym bohaterem. Polecam wszystkim!! Naprawdę warto!!

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 224
Wydawnictwo: Pax
Wydanie: Warszawa 2014
ISBN: 978-83-211-1888-8

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Błogosławiona wina Błogosławiona wina
20.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 2-3 dni
  • Dostawa za jedyne 7,99 zł
    - sprawdź
Mogą Cię również zainteresować książki...