BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Boże, pomóż mi! Ci ludzie doprowadzają mnie do szału

Ocena:
(18 opinii)

Twój małżonek doprowadza Cię do furii, dzieciaki szaleją, szefowi chyba już kompletnie odbiło – bywają takie dni, kiedy się nam wydaje, że otaczający nas ludzie robią, co mogą, aby uprzykrzyć nam życie. Jak odpowiedzieć w takich sytuacjach na wezwanie do miłowania innych tak, jak Bóg umiłował nas?

Czy chodzi o to, żeby ciepło i serdecznie myśleć o każdym człowieku? Czy chodzi o to, żeby przymykać oczy na zło albo spełniać żądania innych? Jaka jest różnica między chrześcijańską miłością a patologicznym męczeństwem?

"Boże, pomóż mi! Ci ludzie doprowadzają mnie do szału" to napisany z humorem praktyczny poradnik, doskonałe łączący podejście psychologiczne z perspektywą wiary i religijną wrażliwością. Stosując techniki stworzone przez Grega Popcaka na bazie jego wieloletniego doświadczenia zawodowego jako terapeuty, dowiesz się, w jaki sposób:

  • Uzdrowić swoje relacje z innymi
  • Radzić sobie z destrukcyjnymi osobami, które nie chcą się zmienić
  • Wyznaczać innym zdrowe granice, nie raniąc ich
  • Kochać samego siebie tak, jak kocha Cię Chrystus

Czytając tę książkę poznasz sekret, jak żyć zgodnie z ludźmi, którzy czynią Twoje życie nieznośnym. Opisane w niej metody pozwolą Ci wybrnąć z najtrudniejszych problemów. Po jej lekturze nauczysz się odnajdować wewnętrzny spokój nawet w obliczu skomplikowanych sytuacji. Dzięki narzędziom opisanym w tej książce odzyskasz nadzieję na lepsze relacje z ludźmi i nauczysz się wyznaczać odpowiednie granice.

Ale to nie koniec powodów, dla których warto przeczytać tę książkę. Czytając ją:

  • Nauczysz się wybaczać innym i patrzeć na nich z perspektywy “Boskiego punktu widzenia”
  • Staniesz się bardziej wyrozumiały w stosunku do innych i siebie samego
  • Przejrzysz na wylot mechanizmy obronne innych ludzi
  • Będziesz wiedzieć, kiedy dawać z siebie wszystko dla innych, a kiedy się wycofać
  • Odkryjesz jak zachęcać siebie i innych do umacniania wiary, prowadzenia zdrowego trybu życia i dążenia do osiągnięcia spełnienia

Przeczytaj tę książkę, aby nauczyć się, jak zmienić styl życia i przemienić swoje serce.

Wszyscy znamy takich ludzi, którzy sprawiają, że włosy rwiemy sobie z głowy i zupełnie nie wiemy, jak sobie z nimi poradzić. Dzieląc się swym bogatym doświadczeniem i mądrością życiową, Greg Popcak przedstawia doskonałe lekarstwo na ten »ból głowy«, o jaki nieraz przyprawiają nas inni”.

Mark P. Shea, autor Making Senses Out of Scripture

Dr Gregory Popcak to jeden z czołowych terapeutów katolickich w Stanach Zjednoczonych. Jest współgospodarzem audycji radiowej Fully Alive! (Sirius 159/XM1) i Heart Mind and Strength (Ave Maria Radio Network) oraz autorem bestsellerowej książki Boże, pomóż mi! Ten stres doprowadza mnie do szaleństwa.

Opinie naszych Klientów (18 opinii)Napisz swoją opinię

Opinia prywatna

Bardzo dobra książka,polecam.

autor opinii: Barbara Kowol

I na nic?.

Chciałam tę książkę podarować córce mającej problemy w pokonywaniu trudności wobec rozmów małżeństwie. Sama chętnie przeczytałam tekst o ludziach, którzy doprowadzają innych do szału.I co? Porażka! Całe życie nie wiedziałam, że jestem osobą nieasertywną, używająca tuby zamiast głosu, istny MONSTER wychowawczy, Utonęło to wprawdzie w rzece miłości, jaką dzieci otrzymały od nas, ale niezupełnie. Dziś mają podobne problemy w nawiązaniu rozmowy.Krzyczą, nie słuchają. Mądry tekst może coś wyprostuje? Oby...

autor opinii: .Joanna Sulikowska

Pozytywna

Bardzo ciekawa książka. Pomaga zrozumieć działania innych i w inny sposób spojrzeć na niektóre problemy. Zawiera wiele cennych wskazówek. Godna polecenia.

autor opinii: Magda

Świetna książka opisująca konkretne przykłady kryzysów relacji międzyludzkich i sposobów ich pozytywnego rozwiązywania...oczywiście we współpracy z łaską Jezusa Chrystusa ! Polecam tego autora.

autor opinii: Roman

Myślę, że...

Myślę, że jest to wartościowa książka, która pozwala zrozumieć zachowania i motywy zachowań innych ludzi, z punktu widzenia chrześcijanina. Nie jest to łatwe bo wiadomo, że każdy z nas jest inny niemniej po przeczytaniu tej pozycji wiele można zrozumieć . Polecam wszystkim, którzy nie wiedzą jak sobie radzić w trudnych sytuacjach zarówno w relacjach w rodzinie jak również w relacjach z innymi ludźmi.

autor opinii: Latuszek Anna

Książka bardzo mi się spodobała, chociaż z braku czasu nadal ją czytam.Zawiera bardzo dużo wskazówek jak zachować pokój między ludźmi i zrobić to w sposób jak najbardziej pokojowo bez krzywdzenia drugiej strony.Mam nadzieje, że uda mi się stosować w życiu do rad zawartych w tej książce. Polecam wszystkim, którzy nie wiedzą co robić by nie wykończyć się nerwowo a równocześnie nie dawać popalić innym.

autor opinii: MRF

Bardzo dobra książka.

Treść w niej zawarta wymaga refleksji i aby wprowadzić teorię w czyn warto przeczytać ja dwa razy i często do niej wracać. Zawiera wiele cennych wskazówek, szczególnie, gdy chodzi o dialog z trudnymi osobami oraz wyznaczanie granic. Gorąco polecam!

autor opinii: Rozwita S.

książka konkretna

To już kolejny raz muszę podziękować za wspaniałą ofertę Waszej księgarni! Książka "Boże, pomóż mi! Ci ludzie doprowadzają mnie do szału" pozwoliła mi pod innym kątem spojrzeć na reakcje i zachowania znajomych i bliskich. Brakuje mi w niej jednak odniesienia do sytuacji, gdy ci, którzy doprowadzają mnie do szału, nie maja wcale dobrych intencji :-( Pomimo to j książka warta polecenia!!

autor opinii: Małgorzata Ossete

Bardzo dobra książka. Mądra i ciekawie napisana.Nie można jej zaliczyć do kategorii książek czytanych z zapartym tchem od deski do deski w jedną noc. Treść w niej zawarta wymaga refleksji i przepracowania. Zawiera wiele cennych wskazówek. Otworzyła mi oczy w szczególności na sztukę dialogu, gdy chce się coś dostać :)Rady w niej zawarte wprowadziłam w życie i muszę przyznać,że to działa :) Serdecznie wszystkim polecam!

autor opinii: Agnieszka Koźlik

Bardzo dobra książka!!! Polecam!

autor opinii: Anna

Ocena

Ciekawa pozycja...warto przeczytać:)

Fantastyczna książka

Jestem w trakcie czytania i pod ciągłym wrażeniem autora.Cudowny nietuzinkowy człowiek.Kocham takie pozycje,a to dlatego ,że poruszają....ducha i uczą twardo stąpać po ziemi.....

autor opinii: Jolanta N.

taka sobie

Tytuł intrygujący - zachęcający do zaglądnięcia do środka.. Niestety jak dla mnie sposób napisania tej książki ciężki do czytania. Nie czyta jej sięjednym tchem, chłonąc informacje, jak sobie w takich trudnych sytuacjach radzić. Postanowiłam jednak, że wytrwam i doczytam do końca - mam nadzieję, że zmienię jeszcze zdanie :)

autor opinii: Agnieszka Bańska

proste i konkretne :-)

Książka jest rewelacyjna właśnie dlatego, że - jak wspomniałam w tytule opinii - przedstawia sprawy tak oczywiste i zdroworozsądkowe, że aż dziwne, że się o nich na co dzień nie pamięta. A właściwie nie dziwne, bo złość, gniew i zniecierpliwienie różnej maści przecież zaciemniają zdrowy rozsądek, empatię i spokój ducha. Dlatego właśnie warto sobie tę książkę przejrzeć, żeby nauczyć się wracać do oczywistości, które bardzo, ale to bardzo ułatwiają przetrwanie w otoczeniu trudnych (choć jakże często najbliższych nam) ludzi. Polecam lekturę tej pozycji!

autor opinii: Małgorzata Duda

Genialna. Zmieniła moje podejście do wielu zachowań ludzi.

na temat ksiazki

bardzo dobra pozycja, napisana z humorem, a jednoczesnie z wielka madroscia i swiezym podejsciem do spraw bycia chrzescijaninem w godny i przemyslany sposob w relacjach miedzyludzkich. Bardzo mi sie podobalo to, ze autor pokazal czytelnikowi granice, ktore nalezy postawic i zwrocil uwage na bledne rozumienie bycia chrzescijaninem. ksiazka naprawde godna polecenia!

autor opinii: Beata Parzer

świetna

Świetna książka! Cenne porady,od praktyka.Warto spokojnie przeczytać a potem jeszcze raz i zastosować wskazówki! :)

autor opinii: Paula Dąbrowska

Bardzo dobra książka

Ta publikacja trafiła do mnie w dobrym momencie, odpowiada na pytanie jak długo należy starać się o pozytywne relacje z trudnymi ludźmi a kiedy należy wyznaczyć im granice i odciąć się od toksycznych znajomości. Daje to komfort psychiczny, życia bez poczucia winy. Książka przedstawia też ciekawe techniki pomagające porozumieć się nawet jeśli rozmowa jest prowadzona na drażliwy temat. To co było w niej irytujące to charakterystyczny dla amerykańskich publikacji styl reklamy we wstępie. Autorem jest katolik, dla mnie było to dość istotne, ponieważ w poradnikach protestanckich często spotykam treści z którymi nie mogę się zgodzić. Ogólne książka na duży plus, warto znać i stosować w życiu.

autor opinii: Ewa Blicharska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 204
Wydawnictwo: Espe
Wydanie: Kraków 2012
ISBN: 978-83-7482-481-1

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Boże, pomóż mi! Ci ludzie doprowadzają mnie do szału Boże, pomóż mi! Ci ludzie doprowadzają mnie do szału
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...