BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Być kapłanem dzisiaj

Książka Gisberta Greshake jest obszernym i bardzo wnikliwym studium o kapłaństwie. Analizując współczesną sytuację kapłaństwa kreśli zarazem historyczny rozwój tej posługi w Kościele, przedstawia problemy, z którymi musi się zmierzyć współczesny kapłan: przeciążenie pracą, wypalenie, frustrację i rezygnację - krótko mówiąc: omawia kryzys tożsamości kapłana w dzisiejszym świecie.

Porusza temat relacji kapłaństwa urzędowego do powszechnego kapłaństwa wszystkich ochrzczonych. Prezentuje stanowiska krytycznych wobec kapłaństwa teologów, m.in. H. Kunga, L. Boffa, E. Schillebeckxa i podejmuje z nimi dyskusję. Porusza sprawę święcenia kobiet.

Pisząc o istocie, tożsamości, duchowości i zadaniach kapłana dzisiaj, Greshake jest w swoich analizach i wnioskach odważny, dociekliwy i uczciwy. Książka ta z pewnością może być wielką pomocą w refleksji, zrozumieniu i określeniu na nowo, odpowiednio do naszych czasów, miejsca i roli kapłana w Kościele.

Gisbert Greshake (ur. 1933) - ksiądz, profesor teologii, wykładowca teologii dogmatycznej i ekumenicznej oraz historii dogmatyki. Wykładał na uniwersytetach w Wiedniu, Freiburgu i Rzymie.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 560
Wydawnictwo: W drodze
Wydanie: Poznań 2010
ISBN: 978-83-7033-741-4

Zobacz również

Być kapłanem dzisiaj
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...