BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Chrystus daje wszystko. Teologia miłości Benedykta XVI

autor: Pascal Ide

Wydaje się, że papież Benedykt XVI często bywa niedoceniany, co jest między innymi wynikiem nieznajomości jego myśli teologicznej. W książce "Chrystus daje wszystko" Pascal Ide w przystępny sposób wykłada teologię miłości Benedykta XVI. Stawiając na prostotę przekazu, ukazuje głębię jego myśli i podsuwa czytelnikowi ciekawe klucze do lektury encyklik obecnego papieża.

Pascal Ide pisze w przedmowie, że w centrum myśli Benedykta znajduje się Bóg - inaczej mówiąc, jego myśl jest we właściwym tego słowa znaczeniu "teo-logiczna". Postawienie Boga w centrum myśli teologicznej wydaje się oczywiste, jednak jako że kwestie społeczne i polityczne zdają się czasem przeważać w dyskusji o wizji współczesnego Kościoła, ten czytelny przekaz Głowy Kościoła nabiera szczególnej wyrazistości.

Benedykt XVI w swoich pismach często wraca do fundamentalnego stwierdzenia, że "Bóg jest miłością. Deus caritas est" (1 J 4,8.16), które musi być punktem wyjścia dla wszystkich sądów dotyczących istoty Stworzenia i człowieka w szczególności.

Autor zaprasza czytelników do bliższego zapoznania się z myślą Benedykta XVI. To ciekawa lektura zarówno zainteresowanych współczesną myślą teologiczną, jak i wszystkich tych, dla których słowa Ewangelii "Bóg jest miłością" są życiowym drogowskazem

.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 224
Wydawnictwo: Esprit
Wydanie: Kraków 2011
ISBN: 978-83-619-8942-4

Zobacz również

Chrystus daje wszystko. Teologia miłości Benedykta XVI
29.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 5-6 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...