BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Chrześcijanin na rozdrożu. Kryzys w Kościele posoborowym

Ocena:
(1 opinii)

W zachodnioeuropejskich wspólnotach kościelnych mało kogo już dziwi odpust parafialny bez Eucharystii, konfesjonały bez kolejek czy konferencje na temat nieaktualności Humanae vitae. Nie dziwią księża czy świeccy katecheci, którzy nie lubią stuły i maryjnych procesji, za to uwielbiają dyskusje na temat wyrównywania nierówności społecznych, racji przemawiających za uznaniem eutanazji czy usprawiedliwiających pary "dorosłych dzieci" żyjących wspólnie bez ślubu.

Są oni wytworem pokolenia `68, czyli generacji pigułki i lateksu. Ten styl myślenia, niestety, poprzez narzędzia zbiorowej wyobraźni i siłę spłaszczonego dyskursu, zaczyna dobierać się także do dzieci pokolenia S.B. kard. Stefana Wyszyńskiego i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, nie myśląc oszczędzać nikogo. Potrzeba refleksji, potrzeba też nawrócenia.

Starałem się opisać mój Kościół według standardów Pawłowych, to znaczy "unikając postępowania ukrywającego sprawy hańbiące". Bez retuszu, ale i bez histerii, za to z augustyńską pokorą...

Ks. Robert Skrzypczak

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

"Chrześcijanin na rozdrożu. Kryzys w Kościele posoborowym"

Nie mogę z pełną satysfakcją polecić tej książki. Moim zdaniem jest bardzo nierówno napisana, coś jak film nakręcony przez początkującego reżysera. Kiedy już wciągniesz się w akcję nagle zaczyna się niejasna dłużyzna lub psychologiczno-filozoficzne dywagacje autora i po kolejnych stronach zastanawiasz się co właściwie miało być myślą przewodnią rozdziału. Widać, że autor skończył oprócz teologii fakultet na psychologii, ale niestety nie ułatwia to odnalezienia myśli przewodniej danego rozdziału. Są więc błyskotliwe myśli warte podkreślenia, ale potem trzeba przemęczyć się następnych kilkanaście stron żeby dotrzeć do kolejnej perełki. Osobiście miałem wrażenie, że czytam zbiór zebranych myśli kilku autorów z różnych książek spekulatywnie przedstawionych w jednym dziele, które może miało być pracą doktorską z socjologii lub psychologii, jednak nie do końca wyszło i ostatecznie pojawiło się jako książka trudna do zaklasyfikowania, co nie przeczy jednak oczytaniu autora i znajomości dziedziny w której się porusza. Nie zawsze jednak specjaliści z danej dziedziny są dobrymi pedagogami umiejącymi przekazać swoją wiedzę w ciekawy sposób.

autor opinii: Rafał J.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 276
Wydawnictwo: WAM
Wydanie: Kraków 2011
ISBN: 978-83-7505-837-6

Zobacz również

Chrześcijanin na rozdrożu. Kryzys w Kościele posoborowym
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...