BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Czyściec. Wezwanie do modlitwy za zmarłych

Ocena:
(2 opinii)

Książka o. Józefa Witki OFM "Czyściec. Wezwanie do modlitwy za zmarłych" stanowi przystępne i pouczające wprowadzenie do katolickiej nauki o czyśćcu i jednocześnie przypomnienie o naszej powinności wobec dusz czyśćcowych, które oczekują na wsparcie modlitewne.

Podstawą wiary w czyściec jest nauczanie Kościoła o tym, że zbawienie jest również dostępne dla tych dusz, które w chwili śmierci nie były w pełni gotowe na zjednoczenie z Bogiem. Ten właśnie stan, w jakim w oczekiwaniu na Sąd Ostateczny przebywa po śmierci dusza potrzebująca oczyszczenia, nazywany jest czyśćcem.

Autor książki opiera się w swoich rozważaniach na temat czyśćca na Piśmie św. i tradycji Ojców Kościoła i Soborów, a także na objawieniach prywatnych, m.in. św. Katarzyny z Genui, Marii Simmy czy Stefanii Horak, które zawierały w sobie świadectwo dusz czyśćcowych proszących o modlitwę i opowiadających o swoich cierpieniach.

Książkę zamyka bogaty wybór pięknych modlitw za dusze czyśćcowe.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Dusze czyscowe moga wyprosic duzo lask dla nas

Autor ksiazke opiera min. na objawieniach prywatnych sw.Katarzyny z Genui,Marii Simmy i Stefanii Horak.Jest tam tez duzo modlitw za zmarlych. Co prawda spodziewalem sie dialogow w tej ksiazce ale ich tam nie ma. Jest za to sporo tresci historycznych i opisow z Biblii.

autor opinii: Robert Pawlowicz

OCENA średnio

Mało interesująca

autor opinii: jadwiga kłujszo

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 160
Wydawnictwo: Esprit
Wydanie: Kraków 2009
ISBN: 978-83-619-8903-5

Zobacz również

Czyściec. Wezwanie do modlitwy za zmarłych
19.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 2-3 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...