BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Dialog psychologii z teologią

Ocena:
(1 opinii)

Dziś bardziej niż kiedykolwiek dostrzega się potrzebę interdyscyplinarnego dialogu – psychologii, psychiatrii, filozofii i teologii, aby mogły one służyć integralnemu dobru człowieka w perspektywie nowego humanizmu, który rysuje się i nabiera kształtów w Kościele trzeciego tysiąclecia. Książka adresowana jest do specjalistów i do osób, które choć nie są teologami, psychologami ani psychiatrami, pragną poznać głębokie korzenie niektórych ważnych dzisiejszych zagadnień społecznych.

Autorzy omawiają m. in. problematykę demonologii, sekt i ruchu New Age, trudności w zaakceptowaniu przez współczesna psychologię symboliki chrześcijańskiej, roli psychologii w formacji kandydatów do życia konsekrowanego, narcyzmu.

Przykładowe tytuły rozdziałów:

* New Age a psychologia
* Satanizm
* Opętanie przez szatana i egzorcyzmy
* Psychologia a powołanie zakonne
* Współczesna psychologia quasi-religią

Tonino Cantelmi, Pasquale Laselva, Silvestro Paluzzi to włoscy psychiatrzy i psychoterapeuci, organizatorzy Pierwszego Kongresu Włoskiego Stowarzyszenia Psychologów i Psychiatrów Katolickich, który podjął problematykę dialogu psychologii i teologii na płaszczyźnie naukowej; autorzy licznych publikacji poświęconych tej problematyce. Są konsultantami włoskiego episkopatu. Zajmują się także psychologią powołań.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Otwartość na teologię

Książkę "Dialog psychologii z teologią" warto polecić ze względu na to, że napisana jest przez psychiatrów i psychoterapeutów, a wydaje się, że jako nieliczna takiego autorstwa zwraca się do "budowniczych sensu", mając na uwadze nie tylko psychiatrów i psychologów, ale i filozofów, polityków, na pierwszym miejscu wymieniając również teologów. Zajmować się współcześnie psychologią jest bardzo modne, teologią raczej wstydliwe. Dlatego książka badająca odniesienie tych dwóch dziedzin nauki może być bardzo cenna zarówno dla zajmującyych się psychologią jak i teologią.

autor opinii: Anna Wilk

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 192
Wydawnictwo: W drodze
Wydanie: Poznań 2006
ISBN: 83-7033-575-6

Zobacz również

Dialog psychologii z teologią
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...