BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Dlaczego teraz nie mogę pójść za Tobą? Momenty próby a formacja permanentna

W czasie Ostatniej Wieczerzy Piotr zadał pytanie: "Panie, dlaczego teraz nie mogę pójść za Tobą?" (J 13,37). Jezus nie udzielił mu na nie odpowiedzi. To zawieszone w próżni pytanie pozostaje wciąż bez odpowiedzi w każdym z nas.

Etapy drogi są takie same w naszym życiu jak u Piotra: moment, w którym Jezus mówi "nie możesz", ale my nie wierzymy; moment, w którym zdajemy sobie sprawę z tego, że to jednak prawda; moment, w którym słyszymy ostatnie słowa Jezusa: "Teraz pójdź za Mną".

Refleksje zawarte w niniejszej książce stanowią próbę odpowiedzi na pytanie: Dlaczego teraz nie mogę pójść za Tobą? Ukazujemy w niej sześć wartości życia zakonnego (życie braterskie, modlitwę, misję, posłuszeństwo, ubóstwo, czystość), które pojawiają się przed osobą konsekrowaną w chwili, gdy dostrzega ona, jak trudno nimi żyć. W efekcie doznaje więc takiego samego zaskoczenia, jakie stało się udziałem Piotra. To zaskoczenie okazuje się być dla niej momentem łaski; może stać się także okazją do dokonania nowego wyboru.

Formacja permanentna to przejście od "nie możesz" do "teraz pójdź za Mną".

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 252
Wydawnictwo: eSPe
Wydanie: Kraków 2006
ISBN: 83-7482-018-7

Zobacz również

Dlaczego teraz nie mogę pójść za Tobą? Momenty próby a formacja permanentna
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...