BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Dotrzeć do portu. Znaczenie kierownictwa duchowego

Ocena:
(5 opinii)

Kierownictwo duchowe, nazywane także towarzyszeniem duchowym, praktykowane jest od pierwszych wieków Kościoła. Trzeba koniecznie odkryć na nowo wielką tradycję osobistego kierownictwa duchowego, które zawsze przynosiło liczne i cenne owoce w życiu Kościoła (Jan Paweł II, Pastores dabo vobis, 40). Kierownik duchowy jest narzędziem w ręku Ducha Świętego; ma pomóc w odkryciu tego, czego Bóg pragnie od nas w danej chwili.

Książka "Dotrzeć do portu" przekazuje cenne wskazówki dotyczące sztuki kierowania duszami oparte na słowie Bożym, dokumentach Magisterium Kościoła oraz pismach osób świętych. Stosowanie tych wskazań wymaga niezmiernej wrażliwości, ponieważ każda dusza jest wyjątkowa i Duch Święty prowadzi ją niepowtarzalną drogą do portu świętości.

I przewodnicy duchowi, i wierni - zarówno ci, którzy chcą poddać się kierownictwu duchowego, jak i ci, którzy już z niego korzystają - znajdą tu odpowiedź na wiele istotnych pytań, m.in.: na czym polega towarzyszenie duchowe? do czego zmierza? jakie są priorytety w rozwoju życia wewnętrznego? gdzie, jak i o czym rozmawiać?

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

Duchowy coaching

Kierownictwo duchowe - poradnik dla korzystającego i prowadzącego innych. Najlepszy na polskim rynku.

autor opinii: Świecki

Bardzo pożyteczna

Dzięki tej książce odkryłam... kierownika duchowego w moim kierowniku duchowym. Jego sposób postępowania, czułość na natchnienia Ducha Św, uległość w prowadzeniu mnie do Pana Boga są wręcz książkowe. Ta książka uświadomiła mi też, jak wielki skarb od Pana Boga otrzymałam i ukierunkowała moje modlitwy. Teraz wiem już, o jakie dary prosić Pana Boga dla tego wspaniałego kapłana.

autor opinii: Anna

Poszukująca

Poradnik wyjaśnia wiele niuansów kierownictwa duchowego, ale z punktu widzenia kapłana lub innej osoby będącej kierownikiem duchowym. Mnie ta książka nie przekonała.

autor opinii: Marta Chaberek

Jestem pod wrażeniem

Rewelacyjna książka, już od pierwszych słów. Autor w bardzo prosty i przystępny sposób zwraca się w tej książce zarówno do kierowników duchowych jak i do ludzi świeckich ukazując same dobre strony kierownictwa duchowego. Ponadto autor korzysta z mądrości Kościoła wyniesionej z pism świętych. Polecam do przeczytania każdemu!

autor opinii: Monika

WspaniałaIIII

Uważam, że tę książkę powinien przeczytać każdy kto chce głębiej i lepiej korzystać z łaski kierownictwa duchowego lub nią służyć innym. Dla mnie osobiście stała się bardzo przydatna i pomocna i wierze że taką będzie dla wszystkich, którzy ją przeczytają

autor opinii: S. Celina Zagórowska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 246
Wydawnictwo: Apostolicum
Wydanie: Ząbki 2013
ISBN: 978-83-7031-851-2

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Dotrzeć do portu. Znaczenie kierownictwa duchowego
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...