BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Droga nadziei

Ocena:
(1 opinii)

Zagadkowe kradzieże, tajemnicza śmierć i gorące uczucia w jesieni życia - to wszystko w tej oryginalnej i pełnej humoru powieści, której akcja toczy się w Londynie. Bohaterowie - pensjonariusze ekskluzywnego domu starców o nazwie Sunny Gardens i członkowie komuny na Hope Road - tworzą interesującą galerię ludzkich typów, barwnie i ciekawie zarysowanych.

Opowiedziana historia ujmuje głębią, będąca właściwością ludzi dojrzałych. Tak naprawdę kryminalna intryga jest bowiem ledwie tłem dla otwierającej się przed każdym drogi nadziei, prowadzącej zawsze dalej i dalej. I dowodzącej, że nigdy na nic nie jest za późno...

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Afirmacja życia

Kryminał w łagodnej tonacji ( piękna okładka książki), który całkiem przyjemnie się czyta. Fabuła powieści rozgrywa się w środowisku ludzi dojrzałych - w podeszłym wieku - w ekskluzywnym domu spokojnej starości Sunny Garden i w tzw. komunie w londyńskiej dzielnicy Notting Hill. Przewodnią postacią jest emerytowany dżentelmen, oficer Scotland Yardu, Owen Collins. Od najmłodszych lat, ze swoim kolegą, Patrickiem Masonem, stanowią przykład zdrowej, męskiej przyjażni, nawet wtedy, gdy jako współlokatorka dołącza do nich kobieta. Jednemu ze znajomych Patricka giną pieniądze. Owen, z własnej inicjatywy ( także z pasji i fascynacji pracą, które w nim pozostały) podejmuje się wykrycia sprawcy. Najpierw we dwójkę, potem w trójkę, z Elisabeth, prowadzą śledztwo, którego lista z podejrzanymi, wydłuża się. Przez fabułę akcji przewija się galeria postaci, każda inna,oryginalna - ciekawie zarysowane. Jest tu i polski akcent w osobie polskiego pielęgniarza o skomplikowanym nazwisku, który niestety, nie ma pozytywnego wydżwięku. Pisarz w ciepłym klimacie, z pewną dozą humoru przedstawił świat ludzi starszych - kilka aspektów z ich życia ( rozrywka, pasja, przyjażń, miłość). Wyłania się z tego następująca konkluzja: Nigdy nie jest się za starym na nieprzemijające wartości życia. Przez afirmację życia przebija się wiara, że śmierć nie jest końcem, lecz nowym, cudownym początkiem. Opowieść snuje się wolno, a jednak wciąga i nie pozwala odłożyć książki, której lekturę serdecznie polecam. Znalazła ona swoich miłośników zarówno wśród młodych, jak i starszych:-))

autor opinii: Elżbieta

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 186
Wydawnictwo: Promic
Wydanie: Warszawa 2012
ISBN: 978-83-7502-352-7

Zobacz również

Droga nadziei
29.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 2-3 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...