BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Drogi niedoskonałości

Ocena:
(1 opinii)

Simon Tugwell OP jeden z najwybitniejszych historyków duchowości dokonuje w swojej książce precyzyjnej i genialnej syntezy duchowej tradycji Zachodu. Ukazuje tym samym, z odpowiedniego dystansu, jej słabość i siłę. Lektura Dróg niedoskonałości pozwoli na poznanie w mądrym skrócie duchowych korzeni dzisiejszych praktyk modlitewnych i szkół życia wewnętrznego. Dzięki niej łatwiej będzie odnaleźć się w labiryncie modnych, duchowych ścieżek.

Ojcowie apostolscy – ojcowie pustyni – Ewagriusz z Pontu - Makary – Augustyn – Reguła Mistrza – Benedykt – Barsanufiusz i Jan – Drabina mnichów –Franciszek z Asyżu – Humbert z Romans – Obłok niewiedzy – Juliana z Norwich – Jean-Pierre de Caussade – Teresa z Lisieux.

Simon Tugwell OP, profesor teologii, patrologii i filozofii starożytnej; najwybitniejszy znawca duchowości dominikańskiej; wykładowca na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza w Rzymie oraz na Uniwersytecie Oksfordzkim; autor książek i artykułów, uczestnik wielu programów telewizyjnych i radiowych. Po polsku ukazały się: Modlitwa w bliskości Boga (1988), Pasja Dominika (1996), Osiem błogosławieństw (1999).

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Drogi niedoskonałości

Przewspaniała książka - ale nie dla początkujących...w znajomości i praktykowaniu duchowości katolickiej. Super.. brak słów.

autor opinii: Grazyna Urbanowicz

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 348
Wydawnictwo: W drodze
Wydanie: Poznań 2002
ISBN: 83-7033-427-X

Zobacz również

Drogi niedoskonałości
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...