BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Druga strona miłości. Jak radzić sobie z gniewem w Boży sposób

autor: Gary Chapman
Ocena:
(5 opinii)

Gniew jest zazwyczaj kombinacją emocji, takich jak poczucie zawodu, zranienie, odrzucenie, zawstydzenie i tym podobnych. Wszystkie je można nazwać gniewem. Gniew to uczucie, które ze swej natury ustawia cię w opozycji do jakiejś osoby, miejsca lub rzeczy, które to uczucie wywołały. Jest ono przeciwieństwem miłości. Miłość przyciąga cię do określonej osoby, natomiast gniew nastawia cię przeciwko niej, odpycha.

W przeżywanie gniewu angażuje się cały ludzki organizm. W zależności od stopnia nasilenia gniewu nadnercza wydzielają adrenalinę lub epinefrynę wraz z noradrenaliną. Te dwa związki chemiczne wywołują towarzyszące gniewowi stany pobudzenia, napięcia i podniecenia oraz uczucie gorąca. Hormony te stymulują również zaburzenia rytmu serca, wzrost ciśnienia krwi, zmiany w funkcjonowaniu płuc oraz działaniu układu trawiennego, co wpływa na ogólne pobudzenie człowieka odczuwającego gniew.

Te zmiany fizjologiczne powodują, że czujemy się "owładnięci" przez złość i pozbawieni kontroli nad sobą. Mimo że mamy niewielki wpływ na nasze emocjonalne i na fizjologiczne reakcje na przykre wydarzenia, możemy jednak nauczyć się kontrolowania naszych myśli, sposobów interpretacji wydarzeń oraz słów i zachowań. Dzięki temu nasze życie może się diametralnie zmienić...

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

Pozytywna

Książka bardzo dla mnie pomocna. Myślę że jeszcze będę do niej wracać. Przydatna w mojej pracy. Pracuję w Interwencji Kryzysowej. Praktyczny poradnik dla każdego myślę że dla każdego.

autor opinii: Małgorzata Rybska

Pozytywna

Książka bardzo dla mnie pomocna. Myślę że jeszcze będę do niej wracać. Przydatna w mojej pracy. Pracuję w Interwencji Kryzysowej. Praktyczny poradnik dla każdego myślę że dla każdego.

autor opinii: Małgorzata Rybska

Rewelacja!!

Polecam wszystkim, którzy mają problem z gniewem!! Świetna!!

autor opinii: W. S.

Najlepsza książka jaką czytałam!

Szczególnie polecam wszystkim czytelnikom tę pozycję. Myślę, że pomoże wielu osobom w codziennym życiu. Rady w niej opisane w 100 % sprawdzają się w relacjach międzyludzkich. Warto kupić!

autor opinii: Wioleta Strządała

Superksiążka która otworzyła mi ooczy na mój problem i wskazuje jasną ścieżkę do pokonania go

autor opinii: Anna P

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 264
Wydawnictwo: Vocatio
Wydanie: Warszawa 2007
ISBN: 978-83-7492-012-4

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Druga strona miłości. Jak radzić sobie z gniewem w Boży sposób
24.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 3-4 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...