O książce
Drodzy Klienci!

W okresie Świąt Wielkiejnocy księgarnia będzie nieczynna od czwartku 2 kwietnia do poniedziałku 6 kwietnia. Zamówienia złożone w tym czasie będziemy realizować po powrocie.

Życzymy głębokiego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Dzieciom o Mszy Świętej

Ocena:
(50 opinii)

Jak często zdarza Ci się, że Twoje dziecko nudzi się podczas Mszy świętej? Nie wiesz, jak wyjaśnić dziecku istotę Eucharystii? Twoje dziecko zadaje Ci trudne pytania, a Ty nie wiesz, jak na nie odpowiedzieć?

Jak opowiedzieć dziecku o Mszy świętej? Co zrobić, by zachowywało się dobrze i świadomie uczestniczyło w życiu Kościoła?

Dzięki książeczce ks. Piotra Pawlukiewicza "Dzieciom o Mszy Świętej" w prosty i obrazowy sposób wyjaśnisz dziecku potęgę i wagę Eucharystii. Ta wiedza zostanie na długo w sercu i w głowie Twojej pociechy. Dzięki tej książce uświadomisz swojemu dziecku, po co przychodzi na Mszę świętą, a ponadto dowie się, jak w niej uczestniczyć.

Sięgnij po tę książkę i spraw, aby Twoje dziecko lepiej zrozumiało istotę Mszy świętej.

Opinie naszych Klientów (50 opinii)Napisz swoją opinię

Nie tylko dla maluchów

Fantastyczna pozycja, przystępnym językiem napisana, odpowiadająca na najtrudniejsze pytania związane z wiarą, które zadają sobie nie tylko dzieci. To, że ks. Pawlukiewicz odpowiada na autentyczne pytania dzieci jest dodatkową wartością dodaną. Moje dziecię słucha z zaciekawieniem...nie wiem, czy to dobra recenzja ale stwierdził: "to jest jak fajna bajka".

autor opinii: Magda

Polecam.

Książka napisana w ciekawy sposób, podobnie jak inne teksty tego autora.

Polecam

Bardzo dobra książeczka wyjaśniająca Mszę świętą ale nie tylko dla dzieci. Polecam.

autor opinii: Urszula

Warto przeczytać

Autora wszyscy doskonale znają, zaskoczyła mnie trochę tematyka, która poruszył w tej pozycji. Pozycja mała i dość krótka, ale rewelacyjna. Wiele przykładów, porównań. Bardzo dobrze się ją czyta. Poruszany temat bardzo ważny, przedstawiony jasno, prosto. Warto sięgnąć po tą pozycję, nawet jeśli nie mamy dzieci. Wszak jesteśmy dziećmi Boga i czasem potrzebujemy prostego przekazu.

autor opinii: Aneta

Bardzo wartosciowa ksiażka-polecam

Zamowilem te ksiażke z uwagi na to, ze mój syn w maju tego roku przystapi po raz pierwszy do Sakramentu Pojednania i Komuni Swiętej. Niekiedy nam doroslym brakuje argumentów, wiedzy , aby prawidlowo i sensownie wytlumaczyc cel poszczególnych etapów Mszy Swietej. Ta ksiazka to swietny przewodnik, napisany prostym dzieciecym jezykiem o sensie MSZY Swietej ,ktory dociera do dziecka, ale wg mnie równiez dociera do czytajacego rodzica. Jestem na kolejnym rozdziale, po kazdym z nich podsumowuje kolejne tak wazne odkrycia w tej kasiązce, pytam czy syn rozumie.. twierdzi, ze tak. Polecam wszytskim katechetom na lekcje religii w klasach II i III.

autor opinii: Miroslaw Gąsowski

Polecam

Zwłaszcza przed I Komunią, do czytania z dzieckiem

autor opinii: Grzegorz

Polecam!

Gorąco polecam książkę dzieciom i rodzicom. Moja 6 - letnia córka po kilkudniowej lekturze była skupiona na Mszy Św. jak nigdy wcześniej, brała czynny udział śpiewając pieśni głośniej niż organista. Książka wywołała ciekawe rozmowy i bardzo zaciekawiła moje córki ( 6 i 8 lat ), które domagały się codziennej lektury. Polecam jak zresztą każdą inną pozycję ks. Pawlukiewicza .

autor opinii: Magdalena Pieczewska

Gorąco polecam!

Książka napisana przystępnym językiem, może być bardzo pomocną, nie tylko rodzcom, w objaśnieniu dzieciom Mszy św. Moim zdaniem, może stanowić bardzo dobrą pomoc dla tych rodziców, których dzieci niezbyt chętnie chcą uczestniczyć w Eucharystii.

autor opinii: Andrzej Wróbel

bardzo dobra

Książka napisana bardzo przystępnym językiem, w prosty sposób mówi o rzeczach najważniejszych. Zachęcam do kupna.

Bardzo dobra lektura dla dzieci i dorosłych

Bardzo dobra lektura dla dzieci i dorosłych

autor opinii: Magdalena N.

Świetna obsługa!

W zamówionej przesyłce urzekły mnie dwie rzeczy: prezencik w formie magnesowej zakładki, ale przede wszystkim naklejona na okładkę karteczka z odręcznie napisanymi słowami "miłej lektury". Mała rzecz, a bardzo cieszy :) Sama pozycja też na pewno bardzo wartościowa, chociaż w moim odczuciu dla nieco starszych dzieci (kupiłam z myślą o sześciolatce). Przy okazji sama sobie kilka spraw utrwaliłam :)

autor opinii: Ola Klausa

nauka

Tak jak w modlitwie za kogoś, modlimy się a sami zostajemy napełnieni łaskami, tek też jest ze mną. Czytam synowi ale chyba najwięcej korzystam ja. bardzo polecam. to katecheza dla młodych i dojrzałych.

autor opinii: Paweł Adam

Dzieciom o Mszy Swiętej

Książkę przyjemnie się czyta, treść jest szybko przyjmowana. Pomaga zrozumieć co dzieje się podczas Eucharystii.

autor opinii: Janina Malarska

Bardzo dobra

Pięknie napisana książka dla dzieci. Pozwalająca im lepiej przeżywać Mszę Świętą. A rodzicom znaleźć argumenty aby dzieci chętniej chciały iść do kościoła.Doskonałe uzupełnienie Katechezy.

autor opinii: Andrzej

Problem

Tak często nasze dzieci faktycznie nie chcą iść na mszę i liczę bardzo że po tym wydaniu będzie łatwiej zrozumieć dziecku cały sens i przebieg Mszy Św..

autor opinii: Danuta Ogonowska

Fajna

Jak wszystkie książki i kazanie ks. Pawlukiewicza konkretna i przystępna książka nie tylko dla dzieci.Polecam.

autor opinii: S.B.

Super!

Polecam dobra książka nie tylko dla dzieci ale i dla dorosłych. Bogata treść krok po kroku dowiadujemy się co tak naprawdę dokonuje się podczas Mszy Świętej

autor opinii: Kamińska Danuta

Super pozycja!

Naprawdę polecam tą książeczkę ,sama wiele się nauczyłam co się dzieje na mszy świętej dokładnie! Prosto z humorem ,trudne ,symboliczne kwestie wytłumaczone na przykładach z życia ,które każde dziecko powinno pojąć .

autor opinii: Małgorzata Sadowska

Rewelacja do kościoła!

Super książka dla maluszków: pięknie wykonana - strony sa zrobione z miłej pianki! Ilustracje są kolorowe i estetyczne. Ja jestem zachwycona, synek zaciekawiony: ma roczek a jak widzi książezkę to mówi "amen" i skłąda rączki! Ksiązkę mamy na każdej mszy i staje się elementem niezbędnym wizyty w kościele :) Gorąco polecam!

autor opinii: Ola

Godna polecenia

Godna polecenia nie tylko dla dzieci. Niewielka książeczka, ale jakże bogata w treści.

autor opinii: Anna Iwaszkiewicz

Polecam!

Mała książeczka a jak dużo wiedzy! Dobra dla małego i dużego. Kupiłam na I Komunię Św. i śmiem twierdzić, że powinna to być lektura obowiązkowa. W sam raz dla dzieci, krótka, napisana prostym, przystepnym językiem i wyjaśniająca sedno sprawy.

Bardzo ciekawa książka, zawsze bardzo ceniłam ks. Piotra za to, że potrafi w sposób zrozumiały opisać wszystko co dotyczy Pana Jezusa.

autor opinii: Anna Klimaszewska

Polecam wszystkim, którzy " nie rozumieją" obrzędów eucharystycznych. Książeczkę czyta się bardzo przyjemnie. Proste lecz głębokie przykłady zatrzymują nas na dłuższe przemyślenia. Polecam dla rodziców, których dzieci " nudzą" się na Mszy Św. Zachęcam do zapoznania się i przyswojenia treści, następnie do zajęcia ławki w Kościele z dzieckiem w taki sposób, by dokładnie widziało co się dzieje przy ołtarzu i rozpoczęcia od " Opowiem Ci co się będzie działo ..."

autor opinii: Kasia

pozytywna

Te książke powinien przeczytać każdy dorosły. Badzo polecam.

autor opinii: Natalia Żelazna

Gorąco polecam !!!

Moje dzieci bardzo chętnie słuchają, gdy czytam im tę książkę. Ks. Pawlukiewicz bardzo trafnie i skutecznie dociera do dzieci, opisując prostym językiem i podając ciekawe przykłady. Poza tym trafia też pięknie do dorosłych np. do mojego męża, bo sam stwierdził, że ta książka jest też dla niego, rozjaśniająca wszystko, co dzieje się podczas Eucharystii.

autor opinii: Ewa

Kupiłam z myślą o Chrześnicy, która w tym roku przystąpi do Komunii Św. Zaczęłam jej czytać, sluchała z zainteresowaniem. Niektóre fragmenty wydawały mi się trochę nazbyt poważne jak dla niej, ale można swobodnie wybierać które fragmenty się czyta. Świetna także dla mnie, przypomina pewne sprawy.

autor opinii: Ania

Polecam z całego serca!

Wspaniała i życiowa pozycja dla każdego! Piękny przekaz trafiający prosto w serce! Dziękuję Księże Piotrze!

autor opinii: Beata Gudowicz

Książka nie tylko dla dzieci

Polecam, książeczka krótka a treściwa. Nie tylko dla dzieci, dorosłym też daje do myślenia.

autor opinii: Jadzia

Nie tylko dla dzieci.

Gorąco polecam. Prosty, obrazowy język. Przekaz zakotwicza się w sercu i w głowie.

autor opinii: Ewelina Pleszew

ok

Książeczka nie tylko dla dzieci.

autor opinii: wiola

super

świetna pozycja nie tylko dla dzieci, uświadamia potęgę i wagę Eucharystii, przyjemnie się czyta, polecam;)

autor opinii: Marzena

kazdy musi to miec

Ksiazka jest napisana banalnie prostym jezykiem,jest skierowana do wszystkich jak i młodszych i dla starszych.Kazdy znajdzie tu cos dla siebie i innych by móc dalej glosic dobre słowo a nawet znajdzie wiele odpowiedzi na rozne trudne pytania.Jest w niej wiele przykladów z zycia, napisana jest nawet z humorem-jak kazda ksiazka ksiedza Pawlukiewicza.Nawet najbardziej trudny z pozoru temat staje sie łatwym i przezroczyscie przedstawionym na podstawie przykładów.Wszystkie ksiazki ksiedza Pawlukiewicza , ktore przeczytałam do tej pory opisuje tym samym komentarzem-a mam zamiar przeczytac wszystkie jakie sie ukażą.Sa godne polecenia.Warto posiadac w swojej biblioteczce domowej własnie takie lektury.Jesli miałabym ocenic to stawiam najwyzsza note.

autor opinii: Barbara Dryl

Cudowna

Watro przeczytać tą książkę dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej, aby poznały cały sens Mszy Świętej.

autor opinii: Anna Jakuboszczak

jak przy pierwszych recenzjach..gorąco polecam

autor opinii: Wiola P.

Pozwala zrozumieć Mszę Św.

Książeczka ta pomaga zrozumieć, nie tylko dzieciom, ale przede wszystkim rodzicom po co przychodzimy na Mszę Św. i jak mamy brać w niej czynny udział, a nie tylko odbyć "niedzielny obowiązek" - co w myśleniu wielu ludzi jest błędem! Musimy w niej uczestniczyć całym sobą!

autor opinii: Kasia Dz.

książka wspaniała serdecznie polecam!

autor opinii: karolina tybek

Przeczytałam wszystkie książki ks. Pawlukiewicza oprócz: "Po co bierzmowanie?" i "Aleksander Fedorowicz po prostu ksiądz" i wszystkie z czystym sumieniem serdecznie polecam.

autor opinii: Anna

Dzieciom o Mszy Świętej

Piękna książeczka dająca wiele nie tylko dziecią ale tagrze dorosłym ,(rodzicą ) tak często pogubionym , zabieganym polecam w szystkie książki ks. Pawlukiewicza ("rodzic")

autor opinii: Przemysław Piechaczek

Nie tylko dla dzieci

nawet dorosłym się przyda.

autor opinii: Adam Kubiak

Pouczająca i lekka.

Książeczka bardzo przyjemna i łatwa do przyjęcia dziecku. Jednak znając możliwości autora zabrakło w niej troszkę tych poruszających argumentów chwytających za małe serduszka :)

autor opinii: Anna Niedbała

Dobra pozycja.

autor opinii: maryla

dobra

Fajna książeczka - systematyzuje wiedzę na temat Mszy św. i obrzędów z nią związanymi. Myślę, że książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku szkolnym oraz jest to pomocna "ściąga" dla rodziców aby mogli dobrze i zrozumiale wyjaśniać dzieciom cuda, które się dzieją w czasie Mszy św.

autor opinii: Ania

Bardzo dobra

W przystępny sposób pozwala dzieciom zrozumieć istotę Mszy Świetej. Książka gogna polecenia.

autor opinii: J. Czerwonka

polecam

super książka,napisana bardzo przystępnym językiem polecam!

autor opinii: BEATA WODARSKA

Dzieciom o Mszy Świętej

REWELACYJNA POMOC KATECHETYCZNA W PRZYGOTOWANIU DZIECI DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ UKAZANE ELEMENTY Z ŻYCIA WZIĘTE POKAZUJĄ CZYM JEST MSZA ŚWIĘTA, CO SIĘ W NIEJ DOKONUJE. JAK ZROZUMIEĆ EUCHARYSTIE. POMOGŁA MI WPROWADZIĆ DZIECI W TEMAT MSZY ŚWIĘTEJ I PRZYBLIŻYĆ NAJISTOTNIEJSZE ELEMENTY I WYMIARY EUCHARYSTII.

autor opinii: Wiesława Pasławska

Fantastyczna książka

Polecam serdecznie niniejszą pozycję! Ks. Pawlukieiwicz w nie zwykle zrozumiały i przystępny sposób przedstawia problematyke eucharystii. Polecam gorącą ową książeczkę ze względu na sporo poruszających przykładów z życia oraz prosty ale jakże wymowny w swojej formie język Ks. Pawlukiewicza. Książka jest świetna zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych oraz dla wszystkich przygotowujących się do sakramentu I komunii lub bierzmowania. Jeszcze raz polecam!

autor opinii: B.K.

Godna polecenia!

Książka ks. Pawlukiewicza powinna być przeczytana wszystkim dzieciom, które nudzą się w czasie Mszy św. Jest doskonałą pomocą dla rodziców, katechetów,księży i wszystkich tych którzy troszczą się o lepsze przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Jako mama takiego dziecka jestem bardzo zadowolona, że moge synkowi w prosty sposób pokazać jak ważnym wydarzeniem jest uczestnictwo we Mszy Świętej.

autor opinii: Agata Ż.

Polecam

Bardzo polecam zakup książki pt. "Dzieciom o Mszy Świętej" pienie i prosto tłumaczy dzieciom czym jest msza św.Mam synka który ma 9lat i sama nie umiałam mu wytłumaczyć czym jest msza św. co wieczór czytam mu jeden rozdział i mały zaczyna coraz bardziej rozumieć o co w tym chodzi . Poza tym sama tez dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy o których wcześniej nie miałam pojęcia. Naprawdę polecam gorąco.

autor opinii: Magdalena Gorzynik

Podobała się dzieciom.

Mam chłopców, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii Św. Z ogromną radością sięgnęłam po książki ks. Pawlukiewicza. Lektura okazała się miejscami trudna. Jest jednak "przepleciona" wieloma sytuacjami "z życia wziętymi" co sprawiło, że chłopcy domagali się dalszych rozdziałów. Czytałam im po jednym rozdziale na wieczór. Finiszowaliśmy po dwa. UWAGA!!! To książka nie tylko dla dzieci! Ja też wiele zyskałam po jej lekturze. Dziękuję autorowi!!!

autor opinii: Joanna Zaborowska

Można polecać w ciemno!

Ks. Pawlukiewicza można polecać w ciemno. Niezależnie czy pisze dla dzieci, czy dla młodzieży dla dorosłych, pisze bardzo przystępnie. Bardzo dobry cykl książeczek, do których kupowania swym pociechom zachęcam.

autor opinii: Paweł Pomianek

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 53
Wydawnictwo: Liberton
Wydanie: Warszawa 1996
ISBN: 83-900896-6-1

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Dzieciom o Mszy Świętej Dzieciom o Mszy Świętej
11.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 7-8 dni
  • Dostawa za jedyne 3,99 zł
    - sprawdź
Mogą Cię również zainteresować książki...
aaa