BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Encyklika Lumen Fidei

Lumen fidei - Światło wiary – pierwsza encyklika Papieża Franciszka!

"Lumen fidei" to pierwsza encyklika Papieża Franciszka, której początkowy szkic nadał jego poprzednik Benedykt XVI, za co jest "mu głęboko wdzięczny i w duchu Chrystusowego braterstwa przejmuje jego cenne dzieło, dodając do tekstu kilka przemyśleń".

Papież, odwołując się do Biblii, Tradycji i nauczania Kościoła ukazuje wiarę jako "niezmierzony skarb" otrzymany od Boga, wskazujący kierunek naszej wędrówki w czasie.

Ojciec Święty podkreśla indywidualny i społeczny wymiar wiary, który ubogaca wspólne życie. Dzięki temu można zrozumieć architekturę relacji ludzkich.

Wiara jest dobrem dla wszystkich, jest dobrem wspólnym, jej światło nie oświeca tylko wnętrza Kościoła i nie służy jedynie budowaniu wiecznego miasta w zaświatach. Pomaga nam ona budować nasze społeczności, tak by zmierzały ku przyszłości dającej nadzieję

Na zakończenie Encykliki Papież Franciszek w krótkiej modlitwie zawierza naszą wiarę Maryi, Matce Kościoła i prosi Ją, aby pomagała nam wzrastać w wierze i prowadziła do spotkania z Chrystusem.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 80
Wydawnictwo: M
Wydanie: Kraków 2013
ISBN: 978-83-7595-605-4

Zobacz również

Encyklika Lumen Fidei
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...