BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium

Ocena:
(1 opinii)

Wydanie Edycji Świętego Pawła spośród innych wyróżnia się tym, że zawiera syntetyczny komentarz napisany przez bp. Marcella Semerara, sekretarza Rady Kardynałów (organu doradczego papieża Franciszka, potocznie nazywanego G8).

Wprowadzenie to zarysowuje kontekst powstania "Evangelii gaudium" oraz zwraca uwagę na najistotniejsze zagadnienia rozwinięte przez Ojca Świętego.

Adhortacja została dodatkowo wzbogacona o indeksy (biblijny, autorów oraz dokumentów kościelnych), które stanowią niezastąpioną pomoc w lekturze oraz głębszej analizie tekstu.

"Evangelii gaudium" znaczy "Radość Ewangelii". Związek między radością a Ewangelią jest bardzo ścisły. Jest on wręcz wewnętrzny, skoro "Ewangelia", jak wiadomo, oznacza "dobrą nowinę".

Adhortacja ukazuje drogi, jakimi powinno podążać duszpasterstwo w najbliższej przyszłości i przypomina, że ewangelizacja powinna być realizowana z wiarą, przekonaniem i entuzjazmem.

Myślą przewodnią tego dokumentu jest miłosierna miłość Boga, który wychodzi na spotkanie każdego, aby ukazać istotę objawienia: życie każdego znajduje swój sens w spotkaniu z Jezusem Chrystusem w radości dzielenia tego doświadczenia miłości z innymi.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam

Polecam tę lekturę szczególnie animatorom grup modlitewnych,mozna sie diwiedzieć więcej o ewangelizacji w dzisiejszym świecie.

autor opinii: Anita Fiejtek

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 192
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Wydanie: Częstochowa 2013
ISBN: 978-83-7797-310-3

Zobacz również

Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium
6.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 4-5 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...