BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Fale łaski. Komentarze do Ewangelii św. Łukasza

Ocena:
(29 opinii)

Czy widziałeś kiedyś, jak fala obmywa brzeg? To dzieje się nagle. Po prostu przypływa i w jednej sekundzie zmienia wszystko, co znajdowało się na tym brzegu. Zmienia go i oczyszcza. Tak samo dzieje się z człowiekiem, który doznaje Bożej łaski.

Co zrobić, żeby dostąpić nie jednej, ale wielu łask?

Żeby dostąpić nie jednej, ale wielu łask Boga, nie wystarczy chodzić do kościoła i być pobożnym. To tak nie działa. Jak rzeczywiście tego dokonać?... Jak przeżyć orzeźwiającą kąpiel w morzu łask?... Tego dowiesz się z książki o. Augustyna Pelanowskiego "Fale łaski".

To książka jedyna w swoim rodzaju. Każda strona tej książki może wnieść w Twoje życie coś nowego i wartościowego. W niektórych miejscach może Cię nawet zszokować. Czy wiedziałeś, że nienawiść w pewnych przypadkach może wcale nie być grzechem? A obdarowywanie innych może być dla Ciebie niebezpieczne?

O. Augustyn Pelanowski to niezwykły rekolekcjonista z Krakowa. Napisał już wiele książek, które w szczególny sposób trafiły do serc naszych Klubowiczów. Aż siedem jego pozycji (m.in. Wolni od niemocy) stało się absolutnymi bestsellerami w naszej księgarni! To naprawdę niesamowite, w jaki sposób o. Augustyn potrafi zmieniać ludzi i ich życie duchowe.

Augustyn Pelanowski, niesamowita postać - to co pisze czy mówi daje do myślenia i zapada w sercu na długi czas. Gorąco polecam każdą jego książkę. Korzystając z okazji chcę mu podziękować za to, że jest niesamowitym narzędziem w rękach Boga.

Marzena Skrobisz
Kupiłam trzy pozycje Ojca Pelanowskiego i jestem zachwycona każdą z nich. Autor w sposób bardzo przystępny przedstawia problemy, myślę większości z nas, związane z naszą wiarą, wynikające z doznanych krzywd lub krzywd zadawanych przez nas innym. (...) Ojciec Pelanowski pokazuje krok po kroku co trzeba czynić, by żyć pełnią życia. (...) Bardzo dobre książki: głębokie i mądre, napisane prostym językiem, poparte licznymi przykładami. W przyszłości kupię wszystkie wydane przez tego autora pozycje.

Joanna Kopacz

Zobacz, czego jeszcze możesz dowiedzieć się z książki "Fale łaski":

  • dlaczego niebezpiecznie jest kierować się w swoim życiu sercem, a nie Słowem Bożym?
  • dlaczego powinieneś stworzyć pustkowie w swoim życiu?
  • dlaczego obdarowywanie innych może być dla Ciebie niebezpieczne?
  • dlaczego człowiek postrzegany przez innych jako dobry, nie zawsze jest tak samo dobry w oczach Boga?
  • co jest największym wrogiem wiary?
  • i wiele innych...

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, skąd jest w Tobie tyle wstydu i lęku, mimo że starasz się żyć w zgodzie z przykazaniami? Dzięki książce "Fale łaski" będziesz w stanie poznać przyczynę tego wstydu i łatwiej Ci będzie pozbyć się strachu. Poza tym pojmiesz, dlaczego potrzebujesz w życiu samotności, a wręcz uczucia pustki...

A jeśli już o niej mówimy... jeśli odczuwasz teraz pustkę w sercu, ponieważ ktoś Cię odrzucił... słowa o. Pelanowskiego mogą sprawić, że zaczniesz inaczej traktować swoją sytuację. Poza tym będziesz mógł sprawdzić, czy jesteś rzeczywiście wolnym i szczęśliwym człowiekiem. Zobaczysz, czego Ci brakuje do pełni radości i zaczniesz tego szukać.

Dzięki tej książce możesz całkowicie zmienić swoje postrzeganie wiary.

Sięgnij po "Fale łaski" o. Pelanowskiego i zmień chociaż najmniejszy fragment swojego życia. Sukces zaczyna się od małych kroczków.

Opinie naszych Klientów (29 opinii)Napisz swoją opinię

FALE ŁĄSKI

Gorąco polecam tę pozycję , jak zwykle o. Pelanowski stawia do pionu, uczy, pomaga.....

autor opinii: ALICJA BADECKA

Polecam

Dziękuję za tę książkę. Bardzo interesujące spojrzenie na poszczególne perykopy Ewangelii św. Łukasza. Dały wiele do rozmyślania, w niektórych znalazłem obecną swoją sytuację, co bardzo mnie uspokoiło i zapewne przyniesie wiele zmian na kolejne miesiące. Potwierdza się ewangeliczna prawda, że Jezus żyje i jest obecny wśród nas. Dziękuję!

autor opinii: Adam Kwaśniewski

To już kolejna książka o.Pelanowskiego, którą ostatnio kupiłam. Bardzo pomocna w codziennym lectio divina. Przekonuję się również, po raz kolejny, że Pan Bóg poprzez Swoje Słowo ale też poprzez czytane lektury pomaga w codziennej formacji i często odpowiada na codzienne problemy. Super książka do modlitwy Ewangelią Łukasza

autor opinii: Iwona Lewandowska

Refleksje nad Ewangelią św. Łukasza

Tak raczej nazwałbym tę książkę. Zdecydowanie nie dla wszystkich; na pewno nie powinien to być dla kogoś pierwszy "komentarz" do Biblii, raczej dla osób które mają już jakiś własny "warsztat biblijny". Urzeka mnie, jak zawsze zresztą w przypadku Ojca Augustyna, szlachetność i głębia myśli i szerokość horyzontu, choć niektóre tezy są dla mnie nieco ... zabawne ("To nie Elżbieta biegnie do Miriam (...) ale biegnie Miriam, niosąc w sobie Syna Bożego" - str 8: no trudno raczej, by było odwrotnie, by kobieta w podeszłym wieku, w dość zaawansowanej ciąży, wybrała się w taką podróż...), ale nie są tak naciągane, jak np. w przypadku O. Szustaka, który swoim dążeniu do oryginalności niejednokrotnie nie tylko sam sobie zaprzecza, ale w swoim "coolowym" przekazie serwuje treści co najmniej dyskusyjne ("Harry Potter jest świetny!"). Polecam osobom chcącym pogłębić i poszerzyć własną refleksję nad Biblią.

autor opinii: Stanisław Szydło

b.dobra

Bardzo cenna pozycja,jak wiele innych tytułów tego autora.Komentarz jest napisany dostępnym językiem,który czyta się szybko.Wiele sytuacji można porównać z własnym życiem i łatwiej można je zrozumieć dlaczego mnie dotykają...Polecam.

autor opinii: Maria Sz.

skarb

o.Augustyn Pelanowski to mistrz nad mistrze. Czytam,slucham i wciaz malo. Otrzymal On wielki dar,ktorym dzieli sie z nami chetnie. Jakze pomocne sa te nauczania w rozumieniu Pisma Swietego, samego siebie,swiata,relacji z bliznimi ect. Komentarze do ewangelii sw Lukasza, Fale Laski,o tak....

autor opinii: Anna Kostro

Świetny komentarz do ewangelii

Bardzo wnikliwa analiza Ewangelii św. Łukasza wers po wersie. Ojciec Pelanowski w ogóle słynie ze swojego niecodziennego sposobu analizy Pisma Świętego. Bardzo lubię go słuchać i czytać. Polecam bardzo tę książkę jak i inne dostępne tutaj publikacje.

autor opinii: MM

nie przemawia do mnie

przesadnie wyszukane słownictwo, a przecież można by było prościej, często dosadniej ... zbyt wąska i zbyt osobista interpretacja, która często nie przemawia do mnie. Czytam i czytam, i się irytuję, ale dalej czytam, bo nie lubię odkładać nieprzeczytanej książki ... mając porównanie z interpretacjami historii biblijnych o. Szustaka, tego ostatniego polecam gorąco, bo uderza w sedno, jest do bólu prawdziwy, zaskakuje, szokuje, ale nie sposób się z nim nie zgodzić !!!

autor opinii: Ola Tkacz

Nie dla wszystkich

Nie dla wszystkich. Raczej dla wielbicieli o.Augusta Pelanowskiego i osób szukających komentarza do Ewangeli. Przy czym ten komentarz jest bardziej osobistą refleksją niż ogólnym komentarzem. No i nie dotyczy całej Ewangelii, tylko jej fradmentów. Brak mi ułatwienia w postaci wpisania w spis treści, którego fragmentu Ewangelii dotyczy dany rozdział. Mi osobi

pogłębienie zainteresowania przedstawionym tematem

Mimo niewielu wolnych chwil staram się systematycznie pogłębiać moje zainteresowanie związane z wątkami "Fal łaski". Dają one wiedzę, sprawiają, że wiara odżywa na nowo... Można ją dostrzec w innym zwierciadle, z innej strony. Oby księga trafiła do wielu oczekujących na pomoc w rozwiązywaniu ich problemów.

autor opinii: Teresa Kmieć

FALE ŁASKI

Są to komentarze do Ewangelii Św. Łukasza, bardzo wartościowa lektura dla osób chcących pogłębić swoją wiarę i zbliżyć się do Boga przez czytanie Pisma Świętego. Napisana prostym językiem przez zacnego o.Augustyna Pelanowskiego OSPPE, który ukierunkowuje myślenie czytelnika wprowadzając go jednocześnie w piękny duchowy świat. To swego rodzaje świetne rekolekcje. Tej książki się nie czyta - ją się po prostu chłonie całym sobą. :)

autor opinii: Magdalena L

Gorąco polecam!!!

Książka godna polecenia...lektura na każdy dzień, dająca wiele wskazówek i przemyśleń...czyta się jednym tchem bardzo mądra i pouczająca:)

autor opinii: Anna

Gorąco polecam

To książka dla osób, którym ciągle brakuje czasu na czytanie Biblii, a chciałyby się do niej zbliżyć i odnaleźć w niej coś dla siebie. Taki dobry przewodnik i drogowskaz, jak pokierować swoim życiem...

autor opinii: Lidka

Polecam na jesienne wieczory.

Dobra lektura na kilka jesiennych wieczorów, autor często szuka oryginalnych źródłosłowów biblijnych, przez co nie są to tylko zwykłe homilie, a nieco teksty popularnonaukowe.

autor opinii: Michał Kubaszczyk

Pelanowski to zawsze strzal w 10

Dlaczego strzal w 10? Dlatego ze nie zaslania soba Jezusa.

autor opinii: Ola Ola

Lektura obowiązkowa obok Biblii.

Wspaniała

Kolejna wspaniała książka Augustyna Pelanowskiego dla tych którzy pragną zagłębić się w Słowo Boże.Kolejna książka,której się nie czyta ale się pochłania.Dziękuję.

autor opinii: Małgorzata Szmyt

Przecudowna książka, warto ją mieć w swojej biblioteczce i wracać do niej! Polecam!

autor opinii: Kasia

Polecam!

Przeczytałam FALE ŁASKI raz a teraz czytam ponownie i jestem zachwycona sposobem, w jaki Autor pomaga zrozumieć tajemnice Pisma Świętego. Byłam na rekolekcjach prowadzonych przez O. Augustyna Pelanowskiego i stwierdzam, że jest on współczesnym apostołem Chrystusa, który z pokorą i szczerością dzieli się swa ogromną wiedzą z człowiekiem, który poszukuje głębszej relacji z Bogiem.

autor opinii: Joanna Kiepura

Piękna książka

Polecam serdecznie "Fale łaski". Jest to niezwykle mądra i wartościowa książka. Autor prostym językiem przypomina fakty, przekazuje mnóstwo celnych podsumowań i rad. Z całego tekstu emanuje głęboka miłość do Maryi, którą czytając jesteśmy "zarażani".

autor opinii: Magda Mazur

Wspaniała

Najpierw przeczytałam "Zranione Światło" tego samego autora i- była to średnio wciągająca lektura, choć wiele spostrzeżeń o.Pelanowskiego było niesamowitych, a odniesienia do jego życia prywatnego przewzruszające. "Fale Łaski" są dla mnie pod tym względem lżejsze w lekturze i ciekawsze. Widzę w nich sporo odniesień do własnego życia- może dlatego lepiej czyta mi się te komentarze.Każdy rozdział jest jak cukiereczek, jak dawkowana bez przesytu wiedza, która wypełnia moje puste szufladki wiedzy o języku Biblii, hebrajskich znaczeniach słów-kluczy. Nie mogłam się oderwać od kolejnych stron lektury. Tworzenie skojarzeń przez o.Pelanowskiego i tkanie wizerunku całości- genialne.

autor opinii: A.Olejnik

Dobra książka

Kupiłam najpierw książkę o. Pelanowskiego p.t. Głębiny miłosierdzia i zainspirowana nią dokupiłam dwie poszostałe. Mnie te książki uczą czytania Biblii i Jej interpretacji w swoim życiu, czyli takiego naprawdę osobistego spotkania ze Słowem Bożym. Dziękuję Autorowi za ten wysiłek i dzielenie się własnymi przemyślaniami.

autor opinii: Violetta Wilandt

Super!

Bardzo polecam!

O.Pelanowskiego czyta się z dużym zainteresowaniem ,bo patrzy głęboko i świetnie to przekazuje...polecam do duchowych rozważań!

autor opinii: Roman

warto przeczytać!

Książka warta polecenia! Jak zwykle głęboko i trafnie o. Augustyn tłumaczy kolejne rozdziały Ewangelii. Ja dzięki temu znalazłam dużo cennych 'porad' jak pogłębić relację z Panem Bogiem. Naprawdę polecam!!!!

autor opinii: Beata Z

Książka jest napisana prostym, przystępnym językiem. Dotyczy spraw fundamentalnych dla życia i rozwoju duchowego - modlitwy; kierowania się wolą Bożą, a nie uczuciami; medytowania Słowa Bożego. Rozdziały są krótkie, lektura każdego z nich wymaga najwyżej kwadransa, a dostarcza materiału do refleksji na dłuższy czas. Warto przeczytać.

autor opinii: Madzioszka

książka naprawdę otwiera oczy, umysł, serce i duszę. Po raz pierwszy czytam teksty biblii z zapartym tchem i już wiem, że tę książkę przeczytam jeszcze raz, a jestem na półmetku. Dawkuję sobie teksty jak smakołyki, aby przemyśleć i zrozumieć, że nie rozumiem

autor opinii: Zofia Janiec

Madra

Ks.Pelanowski dociera do naszego życia duchowego,trzeba czytać z przerwami żeby przetrawić.

autor opinii: Basia.K

Bardzo dobra książka!

Wspaniała książka, dogłębnie i wnikliwie analizująca Ewangelię Św.Łukasza. Jest ona swoistą kontemplacją Jezusa Chrystusa.Ogromnym walorem jest to, ze trzeba ją czytać jednocześnie z Pismem Świętym.Jak wszystkie książki Ojca A. Pelanowskiego GORĄCO POLECAM!

autor opinii: Krystyna

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 256
Wydawnictwo: Paganini
Wydanie: Kraków 2013
ISBN: 978-83-89049-22-3

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Fale łaski. Komentarze do Ewangelii św. Łukasza Fale łaski. Komentarze do Ewangelii św. Łukasza
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...