BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Fatima wczoraj i dziś

Orędzie z Fatimy jest w swej istocie wezwaniem do nawrócenia i pokuty, tak jak Ewangelia. Wołanie to rozległo się na początki XX wieku i stąd zostało skierowane szczególnie do obecnego stulecia.

Jan Paweł II, Homilia wygłoszona w Fatimie 13 maja 1982 roku

Książka pt. „Fatima wczoraj i dziś” zawiera teksty maryjno-mariologiczne, oparte na Biblii i liturgii. Są one znaczone znamieniem wyjątkowego czasu, tj. Jubileuszu Fatimskiego z okazji stuletniej rocznicy objawień na portugalskiej ziemi (1917 r.).

Ów Jubileusz to nie tylko uczestnictwo w maryjnych pielgrzymkach, okolicznościowe nabożeństwa fatimskie, ale podjęcie głębszej medytacji nad maryjnością i mariologią, mających swoje źródło w nadprzyrodzonych wydarzeniach.

Ks. prof. zw. dr hab. Zdzisław Janiec jest prezbiterem diecezji sandomierskiej. Jest profesorem tytularnym, zatrudnionym na stanowisku prof. zwyczajnego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II (Katedra Liturgiki Pastoralnej). Nadto wykłada liturgikę w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu.

Opublikował 26. książek, ponad 200 artykułów i wypromował 150 prac naukowych. Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Liturgistów, Towarzystwa Naukowego KUL oraz Polskiego Towarzystwa Mariologicznego. Od 2010 jest postulatorem procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego Ks. Wincentego Granata, byłego rektora KUL.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 206
Wydawnictwo: Diecezjalne
Wydanie: Sandomierz 2017
ISBN: 978-83-8101-088-7

Zobacz również

Fatima wczoraj i dziś
15.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 5-6 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...