BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Fides et passio

Działania ludzkie to nie tylko przekonania i akty woli. Są one pobudzane i uzależnione od uczuć, od sfery doznań, w której się mieszczą spontaniczne reakcje, w tym poruszenia seksualne, objawy ambicji, gniewu, lęku, fascynacji i pragnień, miłości i serdeczności.

Coś się musi dokonać nie tylko w sumieniu, a więc w umyśle, który poznaje prawdę, ale i w psychicznych odruchach, a także w życiu wiary, aby bogata, cielesna, poruszająca sfera uczuciowa doznała rzeczywistej transformacji na miarę zamysłu Bożego; aby przez pełne, nieokaleczone, duchowe i psychiczne, a także mądrze pokierowane, człowieczeństwo coś z miłości samego Boga, się przejawiło.

Jak to się dokonuje? W tej książce mam na uwadze życie świeckich i duchownych. I jedni, i drudzy przechodzą przez podobne zmagania i chcą pomocy w uporządkowaniu własnego wnętrza. Nieudolnie, ale z wiarą próbuję spojrzeć na ludzką afektywność, wierząc, iż mocą łaski może ona doświadczyć przemienienia.

O. Wojciech Giertych, polski dominikanin, ur. w 1951 r. w Londynie, od 2005 r. jest Teologiem Domu Papieskiego. Równocześnie jest konsultorem Kongregacji Nauki Wiary oraz Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Jest także członkiem Papieskiego Komitetu ds. Międzynarodowych Kongresów Eucharystycznych. Od ponad 20 lat jest profesorem Papieskiego Uniwersytetu św. Tomasza – Angelicum w Rzymie. Jest członkiem Papieskiej Akademii Teologii oraz Papieskiej Akademii św. Tomasza. Mieszka w Watykanie.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 296
Wydawnictwo: Bernardinum
Wydanie: Pelplin 2015
ISBN: 978-83-7823-663-4

Zobacz również

Fides et passio
29.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 2-3 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...