BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Film, muzyka, sport. Pomysły na ciekawą katechezę

Ocena:
(11 opinii)

Żyjemy w czasach, w których wiara jest często postrzegana przez młodzież w sposób abstrakcyjny, odległy od ich osobistych zainteresowań oraz codziennych doświadczeń. Potrzeba dziś ciekawych sposobów przekazu świadectwa wiary i wiedzy religijnej.

Oglądanie filmów, słuchanie muzyki i uprawianie sportu należą do jednych z ulubionych form spędzania wolnego czasu przez młodzież. Interesujące przykłady ze świata filmu, muzyki i sportu mogą stanowić doskonałe ubogacenie lekcji, ciekawy dla młodzieży nośnik wartości związanych z wiarą i moralnością. Odwoływanie się do pasji młodych ludzi wyzwala w nich emocje, budzi przeżycia, inspiruje do dyskusji. Pomaga też zilustrować określone treści i ułatwia ich zapamiętywanie.

Adresatami tej publikacji są katecheci pracujący z młodzieżą gimnazjalną i szkół średnich. Celem opracowania jest wskazanie pomysłów, a nie typowych konspektów. Przykłady mogą być pomocne do wykorzystania zarówno na katechezie, jak i na rekolekcjach oraz różnego rodzaju spotkaniach w młodzieżowych grupach parafialnych.

Książka może być także cenną wskazówką dla nauczycieli prowadzących koła zainteresowań podczas godzin "karcianych", księży przygotowujących homilie oraz rodziców, którzy chcieliby, korzystając z zainteresowań swoich dzieci, porozmawiać z nimi na ważne tematy. Zresztą każdy, kto pragnąłby poprzez świat filmu, muzyki i sportu spotkać się ze Słowem Bożym, może sięgnąć po tę pozycję jako lekturę duchową.

Przy wyborze filmów, piosenek i przykładów ze sportu autor kierował się przede wszystkim atrakcyjnością dla młodzieży, kierując się często bezpośrednimi sugestiami uczniów. W większości materiały nie są stricte religijne, ale paradoksalnie to stanowi ich duży atut. Wyjście od egzystencji bliskiej młodemu człowiekowi prowadzi zawsze ku głębokim refleksjom w świetle Pisma Świętego. Stąd też następująca struktura opracowania każdego filmu, piosenki i motywu sportowego: temat przewodni, analiza i komentarz, dialog z Pismem Świętym.

Książka pod patronatem Klubu Książki Tolle.pl!Opinie naszych Klientów (11 opinii)Napisz swoją opinię

Książka umożliwia sięganie po filmy, korzysta ni z nagrań oraz powiązanie katechezy ze świadectwem znsnych sportowców z tematem katechezy. Urozmaica pracę z młodzieżą rozbudzając jej zainteresowania.

autor opinii: Katsrzyna Mielczarek

ciekawa katecheza

Zakupiona książka stanowi świetną pomoc do pracy z młodzieżą. Niestety dla klas młodszych nie jest przeznaczona. Polecam dla tych którzy pracują w szkołach ponadpodstawowych.

autor opinii: Diana Dauksz

ok

Myślę, że wykorzystam na lekcjach katechezy

autor opinii: Małgorzata Mądrawska

Jestem bardzo zadowolona z kupna tej książki. Jest bardzo przydatna w pracy z młodzieżą. Polecam.

autor opinii: Edyta

Uważam ta pozycję za interesującą i ciekawą. Myślę, ze przyda się w mojej pracy w uczniami, szczególnie w szkole zawodowej.

autor opinii: Krzysztof Wójs

"Film, muzyka, sport. Pomysły na ciekawą katechezę"

Książka daje ciekawe propozycje do wykorzystania na katechezie, dla prowadzących rekolekcje , bardzo dobra cześć z piosenkami. Treści podane są w sposób prosty, skondensowany łączą życie codzienne z wiarą

autor opinii: Anka

książka : "Film, muzyka, sport

Książka bardzo dobra ujęta w 3 tematach,które dla młodzieży sa bliskie i ciekawe.Od jakiegoś czasu poszukiwalam czegoś takiego-krótkie odniesienie do życia-świadectwo- najbardziej dociera i porusza serce człowieka,zwlaszcza młodego

autor opinii: s. Jolanta Kopiczko

Pomysły na ciekawą katechezę

Książka jest ciekawym pomysłem na lekcje religii i nie tylko. Treści biblijne są powiązane z zainteresowaniami młodzieży. Ułatwia to nawiązanie dialogu z katechizowanymi. Polecam.

autor opinii: Joanna Nowakowska

Rewelacja!!!

Znakomita pozycja dla katechetow oraz osob pracujacych z mlodzieza i nie tylko.Kazdy mlody duchem znajdzie w niej cos dla siebie

autor opinii: Sylwek

Świetne

Najlepsze materiały jakie widziałem na rynku katolickim do nauki w szkole...Widać że autor czuje młodzież i zna życie...Oby więcej takich wydał...

autor opinii: Krzysztof

POLECAM

Książka napisana przystępnym językiem, super przykłady do pracy z młodzieżą

autor opinii: Irena

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 89
Wydawnictwo: Natan
Wydanie: Lublin 2013
ISBN: 978-83-63875-04-6

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Film, muzyka, sport. Pomysły na ciekawą katechezę Film, muzyka, sport. Pomysły na ciekawą katechezę
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...