BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Gaude Mater Polonia. Pierwsza pielgrzymka, czerwiec 1979 r.

Książka jest zbiorem homilii i wypowiedzi Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny. Dzisiaj, w czasie przygotowań do wyniesienia na ołtarze naszego Papieża, warto do nich raz jeszcze wrócić i na nowo odczytać zawarte w nich wezwania.

"Jestem przekonany, że gwałtowna śmierć politycznej, społecznej i wojskowej elity Rzeczpospolitej z jej Prezydentem na czele, sprzęgnięta przez tajemnicę Miłosierdzia Bożego ze śmiercią Jana Pawła II, jeszcze bardziej aktualizuje duchowe przesłanie Papieża-Polaka z jego pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny. Na pytanie: czy potrafimy w sposób duchowy przeżywać wydarzenia, które dokonują się na naszych oczach - w sposób piękny i jednoznaczny, swoją publiczną obecnością i modlitwą, odpowiadają dzisiaj miliony Polaków. Na pytanie: czy te duchowe doświadczenia potrafimy przenieść w przyszłość, w naszą codzienną rzeczywistość - nie znamy jeszcze odpowiedzi.

I w gruncie rzeczy wszystko sprowadza się do miłości. Tylko ona jest silniejsza od śmierci. Bo tak jak możemy śmierć wybitnych polskich patriotów jednoczyć ze śmiercią Chrystusa, a nasz ból zanieść pod Jego krzyż, tak poprzez czynną, konkretyzującą się w naszym życiu miłość, możemy tę tajemnicę zjednoczyć z misterium Chrystusowego Zmartwychwstania. I wtedy, pomimo dzisiejszego cierpienia i bólu, Gaude Mater Polonia - papieskie wezwanie z pielgrzymki 1979 roku, może objawić swe najgłębsze, duchowe znaczenie" - Maciej Zięba OP.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 272
Wydawnictwo: M
Wydanie: Kraków 2010
ISBN: 978-83-7595-207-0

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Gaude Mater Polonia. Pierwsza pielgrzymka, czerwiec 1979 r.
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...