BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Generał Franco. Biografia niepoprawna politycznie

Czarna legenda:

Sojusznik Hitlera i Mussoliniego, krwawy kat hiszpańskiej Republiki, intrygant korzystający z dorobku innych, zawistnik pławiący się w luksusach, podczas gdy jego rodacy umierali z głodu; wieczny kunktator - mściwy aż do grobowej deski, kabotyn o piskliwym głosie dodający sobie podnóżkiem wzrostu, gaduła zadręczający otoczenie opowieściami o swoich sukcesach wędkarskich i łowieckich, drobnomieszczański pantoflarz, sknera - nienasycony w gromadzeniu dóbr, honorów, tytułów i splendorów, wódz milionowej armii o kwalifikacjach dowódcy batalionu.

Biały mit:

Odważny dowódca, kochający syn, wierny mąż, czuły ojciec i dziadek, żarliwy katolik, doskonały myśliwy i wędkarz, kawalerzysta; ciekawy pisarz i interesujący malarz, koneser wytwornych potraw, elastyczny polityk, cięty polemista i wielki patriota. Do tego szczery polonofil. Człowiek, który wystrychnął na dudka Adolfa Hitlera, którym - podobnie jak nazizmem - szczerze pogardzał.

Jaka była prawda? Na to pytanie i na wiele innych odpowiada pierwsza polska biografia generała Franco. W tle jego Hiszpania - fascynujący kraj zmieniający się wraz z nim.

Jakie polskie imię nosił jego dziadek? Czy spotkał się z marszałkiem Tuchaczewskim? Czy Polacy walczyli po stronie Franco? Kogo nazywano "Bycze Jaja"? Jaka jest prawda o bombardowaniu Guerniki? Dlaczego torreadorzy stanęli po stronie powstania?

Co założyli na lufy karabinów żołnierze Błękitnej Dywizji defilujący w Warszawie w 1941 roku? Czy cenzura ingerowała w teksty Franco? Ile wielorybów złowił Franco? Komu pozwalał palić w swojej obecności? Jak go nazwał Salvadore Dali?

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 432
Wydawnictwo: Fronda
Wydanie: Warszawa 2014
ISBN: 978-83-64095-10-8

Zobacz również

Generał Franco. Biografia niepoprawna politycznie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...