BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Giganci. Jak Andrew Carnegie, John D. Rockefeller, Jay Gould i J. P. Morgan stworzyli amerykańską supergospodarkę

Poznaj wyobrażenia, które zbudowały amerykańską rzeczywistość!

* Jak Dziki Zachód zmienił się w społeczeństwo masowej konsumpcji?
* Jak Stany Zjednoczone przyciągnęły kapitał z Europy?
* Jak powstały pierwsze megakorporacje naftowe, stalowe i kolejowe?

To książka o tym, jak powstało imperium gospodarcze. O tym, skąd wzięły się drapacze chmur i klasa średnia. O tym, jak w niespełna pół wieku Ameryka po wojnie secesyjnej - kraj gangsterów, nędzy i bezrobotnych imigrantów - przeobraziła się w strefę bogactwa, w której zabrakło rąk do pracy. Poznaj fascynującą opowieść o czterech wizjonerach, z których każdy zbudował część potężnego imperium:

* Andrew Carnegie; wilk w krainie owiec. Z początku głodujący szkocki imigrant, niedługo później magnat stalowy. Jego twarde metody - wywoływanie wojen cenowych i bezwzględne cięcie kosztów - przeszły do historii. Miał obsesję bycia najlepszym i fascynował się wszystkim, co nowe.
* John D. Rockefeller; wyrachowany imperialista. Szybko i sprawnie przejął kontrolę nad światowym rynkiem ropy naftowej. Miażdżył konkurentów, a potem ich wykupywał.
* Jay Gould; mistrz giełdowej spekulacji. Znany z zamiłowania do ryzyka i prowokacji. Pokazał przyszłym pokoleniom hazardzistów-inwestorów, jak bogacić się kosztem naiwnych graczy.
* John Pierpont Morgan; bankier-dżentelmen. Był jedynym Amerykaninem, któremu ufali finansiści z Europy. Przekształcił bandycki kapitalizm we współczesny ład korporacyjny.

Paląca pasja tworzenia, ustalanie zasad gry i talent do zjednywania ludzi wokół własnych idei - oto wspólne cechy czterech bohaterów tej książki. Może to właśnie one decydują o sile jednostek i całych systemów gospodarczych? Poznaj historię rozwoju gospodarczego USA i samodzielnie odpowiedz na to pytanie. Oto opowieść o ojcach założycielach współczesnej Ameryki.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Liczba stron: 432
Wydawnictwo: Helion/ OnePress
Wydanie: 2006
ISBN: 83-246-0445-6

Zobacz również

Giganci. Jak Andrew Carnegie, John D. Rockefeller, Jay Gould i J. P. Morgan stworzyli amerykańską supergospodarkę
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...