BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Ja też idę na Mszę świętą. Przewodnik dla dzieci z opowiadaniami Bruno Ferrero

Książka posiada imprimatur.

Książka ta powstała specjalnie dla dzieci. Ma być przewodnikiem, który pomoże aktywnie uczestniczyć we Mszy świętej. Składają się na nią przecież różne pozycje, śpiew, radość, wspólnota i uczestniczenie, a nie abstrakcyjne i nudne formuły. Msza święta jest podstawą dla duchowego i ludzkiego wzrastania dzieci.

Innym celem, i to wcale nie drugorzędnym, jest zaznajomienie z Mszą świętą, zrozumienie jej oraz autentyczne i radosne przeżywanie przez dzieci. Pojęcia zostały maksymalnie uproszczone i wyrażone w zrozumiałym języku, a dostosowana do nich, oryginalna struktura pozwoli na wykorzystanie książki do różnych celów.

Pozycja jest bogato ilustrowana, a obrazy eksponują różne momenty sprawowania Eucharystii. Z każdym z nich zestawione są bardzo kolorowe obrazki przedstawiające uroczystość w domu dziadków. Dzięki temu dzieci nauczą się rozumienia gestów rytualnych i liturgicznych wspomagane przez paralelizm - porównanie - między sprawowaniem Eucharystii a przeżywaniem uroczystości rodzinnej. Oba te wydarzenia są "pamiątką" miłości - jedno Bożej, drugie ludzkiej - którą dobrze jest wspominać i odnawiać w radosnym nastroju świątecznym.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 56
Wydawnictwo: Polwen
Wydanie: Radom 2007
ISBN: 978-83-7557-007-6

Zobacz również

Książka wyróżniona Ja też idę na Mszę świętą. Przewodnik dla dzieci z opowiadaniami Bruno Ferrero
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...