BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Jeszcze Polska nie zginęła, dopóki kochamy!

"Mój kraj jest piękny, dla narodu polskiego piękniejszy nad wszystko. Może mi powiecie, że są piękniejsze okolice, ładniejsze miasta, bogatsze prowincje w innych krajach… Owszem, zgadzam się z tym. Ale dla nas jest tylko jedno piękno, co może nas zadowolić i uszczęśliwić: nasza Polska, nasza droga Ojczyzna! Trzeba znać polski kraj i lud, dzieje Polski, literaturę i sztukę, aby zrozumieć, że kraj ten jest nie tylko wielki jako obszar, ale wielki przez swe wspaniałe miasta, przez swe szlachetne dzieła, wielki w genialnych ludziach nauki, uczonych, poetach i artystach…".

Taka właśnie Polska żyła w sercu św. Urszuli Ledóchowskiej. Miłością do takiej Polski chciała rozgrzewać serca współrodaków.

Kochała przeszłość, co pozwalało jej patrzyć mądrze na teraźniejszość i co zagrzewało ją do działania, gdy patriotyzm trzeba było okazywać już nie walką zbrojną, ale pracą – także pracą wewnętrzną.

Niech i nasze serca drgną pod wpływem jej pięknych i ciągle aktualnych słów. "Jeszcze Polska nie zginęła, dopóki kochamy!".

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 96
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Wydanie: Częstochowa
ISBN: 83-7424-121-7

Zobacz również

Jeszcze Polska nie zginęła, dopóki kochamy!
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...