O książce

Jezus z Nazarethu. Tomy I-IV

Ocena:
(1 opinii)

Mija 40 lat od ukończenia genialnej powieści "Jezus z Nazarethu"! "Jezus z Nazarethu" Romana Brandstaettera zachwyca czytelników atmosferą miejsca, czasu i tradycji żydowskiej.

W czterotomowej powieści (Czas milczenia, Czas wody żywej, Czas chleba i światła, Pełnia czasu) Autorowi udało się stworzyć rodzaj biografii Jezusa przedstawionej na tle życia społeczeństwa żydowskiego. Dokonał tego w oparciu o ogromną wiedzę na temat historii i obyczajowości narodu żydowskiego, a przede wszystkim dzięki dogłębnej znajomości Biblii.

Pisarz zawarł w powieści całe dotychczasowe doświadczenie literackie, swoje przeżycia religijne oraz żywą wiarę w Jezusa-Mesjasza. Przed śmiercią wyznał: "Wielkie dziedzictwo duchowe wspólne chrześcijanom i Żydom upewnia mnie w przekonaniu, że moje "odejście" od judaizmu, moja "zdrada" , jak to chcieliby widzieć niektórzy, nie jest odejściem w znaczeniu dosłownym. Ja dotykam obu krańców łuku. Ja czekam na ten wielki Most. Chciałbym postępować tak jakby mieszkał we mnie Bóg".

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Jedna z najlepszych ksiazek jakie kiedykolwiek czytalam. Wracam do niej czesto juz od ponad 20 lat

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 1559
Wydawnictwo: M
Wydanie: Kraków 2013
ISBN: 978-83-7595-636-8

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Mogą Cię również zainteresować książki...
aaa