O książce

Jezus z Nazarethu. Tomy I-IV

Mija 40 lat od ukończenia genialnej powieści "Jezus z Nazarethu"! "Jezus z Nazarethu" Romana Brandstaettera zachwyca czytelników atmosferą miejsca, czasu i tradycji żydowskiej.

W czterotomowej powieści (Czas milczenia, Czas wody żywej, Czas chleba i światła, Pełnia czasu) Autorowi udało się stworzyć rodzaj biografii Jezusa przedstawionej na tle życia społeczeństwa żydowskiego. Dokonał tego w oparciu o ogromną wiedzę na temat historii i obyczajowości narodu żydowskiego, a przede wszystkim dzięki dogłębnej znajomości Biblii.

Pisarz zawarł w powieści całe dotychczasowe doświadczenie literackie, swoje przeżycia religijne oraz żywą wiarę w Jezusa-Mesjasza. Przed śmiercią wyznał: "Wielkie dziedzictwo duchowe wspólne chrześcijanom i Żydom upewnia mnie w przekonaniu, że moje "odejście" od judaizmu, moja "zdrada" , jak to chcieliby widzieć niektórzy, nie jest odejściem w znaczeniu dosłownym. Ja dotykam obu krańców łuku. Ja czekam na ten wielki Most. Chciałbym postępować tak jakby mieszkał we mnie Bóg".

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 1559
Wydawnictwo: M
Wydanie: Kraków 2013
ISBN: 978-83-7595-636-8

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Jezus z Nazarethu. Tomy I-IV
74.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Uwaga! Tylko 2 szt.
    w magazynie - zamów teraz!
  • Dostawa za jedyne 3,99 zł
    - sprawdź
Mogą Cię również zainteresować książki...
aaa