BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Joanna d`Arc

autor: Mark Twain
Ocena:
(2 opinii)

Mark Twain uważał tę powieść za dzieło swojego życia i przygotowywał się do jej napisania 12 lat. Nie tylko dlatego, że wymagała rzetelnych studiów historycznych obejmujących zarówno francuskie, jak i angielskie źródła.

Poszukiwał po prostu najodpowiedniejszej formy dla przedstawienia losów niezwykłej postaci, będącej uosobieniem wszelakich cnót, a przede wszystkim niedoścignionym wzorem patriotyzmu – Joanny d’Arc.

Twain bardzo wysoko cenił tę postać. Zdawał sobie jednak sprawę, że jego reputacja humorysty nie przysporzy książce wiarygodności w oczach czytelników.

Uznał więc, że dla przedstawienia historii życia bohaterki Francji i przyszłej świętej Kościoła katolickiego najstosowniejsza będzie pewna mistyfikacja: oto autorem tej opowieści o losie Dziewicy Orleańskiej jawi się niejaki pan Louis de Conte – jej giermek i sekretarz.

I co ciekawe, czytelnicy czasopisma „Harper’s Magazine”, w którym powieść ta była pierwotnie drukowana w odcinkach od 1895 roku, dali temu wiarę. W postaci książkowej powieść ukazała się w Stanach dopiero w 1989 roku.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Genialna

Opowieść o kobiecie, która już jako małe dziecko potrafiła polemizować z księdzem o wierze i mądrości, a za swoją wiarę i przekonania oddała to, co najcenniejsze – życie. Czyta się wyjątkowo dobrze, książka wciąga jak mało która, sprawdźcie sami.

autor opinii: Celina Depta

Polecam

Jak przebrnąć przez klęski i przetrwać? Jak być niezłomnym kiedy wszystko chyli się ku upadkowi? Opowieść o wielkiej wierze i odwadze. Książka, obok której nie sposób przejść obojętnie. Bardzo dobra.

autor opinii: Tomasz Drabarek

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 540
Wydawnictwo: Pax
Wydanie: Warszawa 2015
ISBN: 978-83-211-1971-7

Zobacz również

Joanna d`Arc
39.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 2-3 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...