BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Katechizm poręczny

Ocena:
(4 opinii)

„Kto pyta, nie błądzi” – powiada stare przysłowie. Słuszność tej maksymy potwierdza się przede wszystkim w sytuacji, gdy znajdujemy się w obcym miejscu i nie wiemy, jak trafić pod określony adres. Cóż możemy wtedy zrobić? Zapytać kogoś o drogę. Nawet jeśli wymaga to od nas pewnej pokory.

Książka „Katechizm poręczny” ma formę dialogu. Jej kanwę stanowi zapis wybranych archiwalnych odcinków audycji radiowej, w której ks. Piotr Pawlukiewicz odpowiada na listy radiosłuchaczy.

Tematyka audycji jest różna, tak jak różne są problemy, z którymi radiosłuchacze zwracają się do księdza Piotra. Spoiwem całości jest nauczanie Kościoła; w takiej perspektywie, chrześcijańskiej i katolickiej, omawiane są tematy poruszane przez słuchaczy.

Czytelnicy, którzy zechcą sięgnąć po tę książkę, znajdą w niej wyjaśnienie wielu istotnych kwestii dotyczących wiary, religii, moralności. Mamy nadzieję, że posłuży ona zwłaszcza tym, którzy zmagają się z podobnymi wątpliwościami i dylematami, jak te przedstawione w książce i może błądzą w poszukiwaniu właściwej drogi.

Do książki dołączona jest płyta z nagranymi fragmentami audycji (mp3).

Kiedy w sierpniu 2002 roku kardynał Józef Glemp, Prymas Polski, przywrócił Radio Józef jako samodzielną radiostację, od razu pomyślałem, że warto by się włączyć w tę radiową ewangeliczną misję. Miałem za sobą już pewne doświadczenia pracy przy radiowym mikrofonie: w latach 1996–1998 byłem etatowym pracownikiem Radia Józef. Teraz już jako wolontariusz poszukiwałem pomysłu na swoją cykliczną audycję. Z pomocą przyszedł mi Robert Tekieli – ówczesny redaktor naczelny warszawskiej radiostacji, który zaproponował, by audycja nazywała się „Katechizm poręczny”, a jej treścią były odpowiedzi na nadsyłane przez słuchaczy pytania. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Katechizm został życzliwie przyjęty przez radiosłuchaczy, którzy już po wycofaniu audycji z anteny często pytali mnie, czy powróci ona do nich w formie archiwalnych nagrań albo w postaci książki. Cieszę się, że oto właśnie oba pomysły doczekały się szczęśliwej finalizacji.

Ks. Piotr Pawlukiewicz

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

dobra książka

Księdza Pawlukiewicza usłyszałem najpierw na YouTube i zrobił na mnie wrażenie rozsądnego człowieka potrafiącego mówić o rzeczach nadprzyrodzonych językiem zrozumiałym także dla istot o przyziemnym intelekcie. W książce odpowiada na pytania dotyczące Boga, wiary i doktryny Kościoła, z których część niejeden katolik sobie zadawał, ale niekoniecznie potrafił znaleźć odpowiedzi. Język prosty i przystępny - nie trzeba skończyć teologii żeby nadążać za autorem. Forma: pytania i jedno lub dwustronicowe odpowiedzi - sprawia że można czytać fragmentami choćby w przerwie meczu. Ale treść na tyle wciągająca, że trudno poprzestać na pojedyńczym rozdziale.

autor opinii: O.N.

Zadowolenie

Książka dotarła błyskawicznie, jestem bardzo zadowolony.

autor opinii: Vladimír Petrilák

Rewelacyjnie

Jestem bardzo zadowolony

autor opinii: Michał

Polecam

Bardzo wartościowa pozycja. Wiele ciekawych odpowiedzi na nurtujące pytania z życia człowieka wierzącego. Polecam.

autor opinii: Małgosia

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 255
Wydawnictwo: Sióstr Loretanek
Wydanie: Warszawa 2015
ISBN: 978-83-7257-738-2

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Katechizm poręczny
23.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 4-5 dni
  • Dostawa za jedyne 7,99 zł
    - sprawdź
Mogą Cię również zainteresować książki...