BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Kiedy małżeństwo jest nieważne

Ocena:
(1 opinii)

Wiele małżeństw "rozpada się" na skutek rozwodu czy separacji, jednak dla osoby ochrzczonej trwają one przez całe życie. Bywają jednak przypadki, kiedy małżeństwo zawarte przez katolików może zostać uznane za nieważne, czyli jakby nigdy nieistniejące.

Książka ta, napisana przez specjalistę, starającego się przedstawić w sposób prosty tę trudną tematykę, jest przewodnikiem umożliwiającym osobom bez przygotowania prawniczego zapoznanie się ze skomplikowaną problematyką dotyczącą przyczyn nieważności małżeństwa kanonicznego.

Zawiera szczegółową analizę kanonicznych przyczyn nieważności przymierza małżeńskiego i jest niezastąpioną pomocą dla duszpasterzy, szczególnie dla proboszczów, którzy są zobowiązani do udzielania pomocy i rady wszystkim swoim wiernym pytającym w kwestii stwierdzenia nieważności małżeństwa.

Paolo Bianchi (ur. 1954) - specjalista w dziedzinie prawa kanonicznego na Uniwersytecie Pontificia Universita Gregoriana, wikriusz sądowy Regionalnego Trybunału Kościelnego w Lombardii, wykładowca na Wydziale Teologicznym Północnych Włoch i w Szkole Wyższej Nauk Religijnych, autor licznych publikacji z dziedziny kanonicznego prawa małżeńskiego.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Jest to jedna z najlepszych książek dotyczących przyczyn nieważności małżeństwa, kompleksowo opisane, z przykładami i cennymi wskazówkami.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 340
Wydawnictwo: M
Wydanie: Kraków 2010
ISBN: 978-83-7595-241-4

Zobacz również

Kiedy małżeństwo jest nieważne
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...