BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Kiedy małżeństwo jest nieważne. Poradnik dla duszpasterzy, konsultantów i wiernych.

Od jakiegoś czasu docierają do nas słuchy o rosnącej liczbie rozwodów, a co za tym idzie - rozbitych rodzin. Wiele osób, szukając szczęścia po takim osobistym dramacie, wchodzi w kolejne związki. Tym razem już niesakramentalne.

Okazuje się jednak, że trwanie w nich, dla wielu osób jest równie wielką duchową tragedią, jak sam rozwód. Uzyskanie kanonicznego stwierdzenia nieważności małżeństwa, może pomóc osobom wierzącym w przezwyciężeniu rozterek moralnych i pozwala na zawarcie w Kościele Katolickim ważnego małżeństwa.

Wiele osób jednak jest przerażonych samą wizją kanonicznego procesu. Autor tej książki przedstawił najważniejsze kryteria, na podstawie których dokonuje się rozeznania i oceny, czy dana sprawa nadaje się do wniesienia przed sąd kościelny.

W tym poradniku znaleźć można krótkie komentarze do przepisów prawa kościelnego, wskazujące na co zwrócić uwagę oraz jakie pytania należy zadać przed przygotowaniem pism procesowych. Swoje wieloletnie doświadczenie zostało podparte przykładami spraw sądowych, w których autor sam uczestniczył.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 344
Wydawnictwo: M
Wydanie: 2018
ISBN: 978-83-8043-392-2

Zobacz również

Kiedy małżeństwo jest nieważne. Poradnik dla duszpasterzy, konsultantów i wiernych.
34.90 zł
  • Wysyłamy w ciągu 2-3 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...