BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Kim jesteś, Panie?

W historii kultury Jezus był „znakiem”, którego nie można pominąć, z którym trzeba się liczyć, który trzeba przyjąć lub odrzucić. Wobec spotkania z Nim nikt nie może przejść obojętnie.

W relacji do Niego bowiem rozstrzyga się coś istotnego dla życia każdego człowieka. Co oznaczało znaleźć się na drodze Jezusa w czasie Jego ziemskiego doświadczenia lub też po Jego zmartwychwstaniu?

Od daty swych narodzin, umownie usytuowanej jako punkt graniczny między dwiema erami, Jezus przeniknął swoją obecnością i swoim słowem dzieje Zachodu, który bez Niego nie byłby taki, jaki jest.

Niniejsza książka – druga część swego rodzaju trylogii – nakreśla Jego profil, wychodząc od doświadczenia biblijnego kogoś, kto Go spotkał i skonfrontował się z Nim.

Gianfranco Ravasi urodził się w 1942 roku w Merate (Lecco), święcenia kapłańskie otrzymał w 1966 roku, przez wiele lat był Prefektem Biblioteki-Pinakoteki Ambrozjańskiej w Mediolanie.

We wrześniu 2007 roku został mianowany przez Benedykta XVI Przewodniczącym Papieskiej Rady Kultury i Papieskich Komisji do spraw Kościelnych Dóbr Kultury oraz Archeologii Sakralnej i wyświęcony na arcybiskupa tytularnego Villamagna di Proconsolare.

Przez długie lata był wykładowcą egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym Włoch Północnych oraz języka hebrajskiego w mediolańskim Seminarium arcybiskupim. Jest członkiem licznych włoskich i zagranicznych akademii oraz instytucji kulturalnych, a także autorem wielu książek. 20 listopada 2010 roku został włączony do Kolegium Kardynalskiego.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 160
Wydawnictwo: Homo Dei
Wydanie: Kraków 2012
ISBN: 978-83-62579-35-8

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Kim jesteś, Panie?
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...