BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Komentarz do ksiąg Nowego Testamentu

Błogosławiony Jan Paweł II posiadał dar objaśniania i komentowania Pisma Świętego. Podstawowym źródłem inspiracji każdego z papieskich dokumentów była Biblia, zawsze odczytywana w duchu Tradycji Kościoła, często w kontekście liturgii.

Ojciec Święty był człowiekiem żarliwej modlitwy, jego życie zawsze cechowało głębokie zawierzenie Bogu - wynikało to z ciągłego obcowania z Pismem Świętym i doświadczania jego mocy.

Duchowy komentarz do Nowego Testamentu obejmuje księgę Dziejów apostolskich, Listy apostolskie i Apokalipsę świętego Jana i w większości opiera się na papieskich audiencjach generalnych. Szczególnie katechezy papieskie wygłaszane podczas audiencji generalnych wprowadzały słuchaczy w samo serce przesłania biblijnego.

Błogosławiony Jan Paweł II objaśniając teksty konkretnych ksiąg Nowego Testamentu, wielokrotnie nawiązuje do analogicznych treści i pojęci zawartych w innych fragmentach Biblii.

Nie jest to naukowy komentarz egzegetyczny, mimo że w wielu miejscach Papież nawiązuje do bogatego dziedzictwa nauk biblijnych. Jest to przede wszystkim komentarz duszpasterski, który ma pomóc wiernym w rozumieniu i przeżywaniu Słowa Bożego.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Liczba stron: 800
Wydawnictwo: M
Wydanie: Kraków 2012
ISBN: 978-83-7595-398-5

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Komentarz do ksiąg Nowego Testamentu
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...