BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Koń Trojański w mieście Boga [miękka oprawa]

Ocena:
(1 opinii)

"Koń Trojański w Mieście Boga" to jedna z najgłośniejszych książek Dietricha von Hildebranda. Wybitny filozof, jeden z największych współczesnych etyków, opierając się na właściwie interpretowanych tekstach Soboru Watykańskiego II, wskazuje nadużycia, jakich dopuszczają się modernistyczni teologowie.

Książka napisana dwa lata po zakończeniu Vaticanum II, podczas którego autor był jednym z ekspertów, jest kluczem do zrozumienia posoborowego kryzysu w Kościele oraz jego postępującej sekularyzacji.

Dietrich von Hildebrand nie poprzestaje w swojej książce na krytyce posoborowych zmian w Kościele. Fałszywej odnowie przeciwstawia odnowę prawdziwą, prowadzącą Kościół ku Jego "nowej wiośnie".

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

"Koń Trojański w mieście Boga"

Często jest tak, że aby zobaczyć coś dokładnie i w pełni trzeba wyjść na zewnątrz i popatrzeć chłodnym obiektywnym okiem na obiekt. Nie inaczej okazuje się być w temacie wiary. Ci którzy się w niej urodzili, często nie mają świadomości znaczenia jej elementów lub przyjmują je bez zastanawiania się nad ich głębokim znaczeniem. Inaczej jest z tezami Hildebranda. Jako konwertyta potrafił spojrzeć na katolicyzm z zewnątrz i dostrzec jego silne i słabe strony oraz przewidzieć nadchodzące zagrożenia, moim zdaniem właśnie dlatego, że przybył z zewnątrz i katolikiem stał się dopiero w wieku dorosłym. Niestety przenikliwość i autentyczność złowróżebnych tez Hildebranda objawia się dzisiaj w codzienności życia Kościoła 50 lat po soborze watykańskim II. Szkoda tylko, że nikomu z ojców soborowych nie udało się wziąć tych tez pod uwagę 50 lat temu, a wówczas nie mielibyśmy Katolickiego Kościoła w stanie rozkładu, co potrafił przewidzieć już w latach 70-tych Dietrich von Hildebrand.

autor opinii: Rafał J.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 392
Wydawnictwo: Fronda
Wydanie: Warszawa 2013
ISBN: 978-83-62268-51-1

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Koń Trojański w mieście Boga [miękka oprawa]
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...