BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Konkordancja Starego i Nowego Testamentu do Biblii Tysiąclecia

Ocena:
(5 opinii)

Konkordancja do najbardziej obecnie rozpowszechnionego tekstu Starego i Nowego Testamentu - Biblii Tysiąclecia. Konieczność korzystania z tego typu opracowań zrodziła się w średniowieczu z potrzeb pastoralno - praktycznych i homiletycznych. Były to konkordancje wyrazowe. Dzięki nim porównywano ze sobą słowa i odpowiednio je grupowano, ukazując ich pełne spektrum znaczeniowe. Konkordancje te miały wykazać, że Biblia jest jednością.

Dzięki użyciu nowoczesnych technik przetwarzania danych niniejsza konkordancja jest kompletna i opracowana z iście komputerową precyzją. Jej wydanie prowadzi do jeszcze większego upowszechnienia Pisma Świętego w społeczeństwie polskim i zachęca do stałego obcowania z Biblią w Kościele, rodzinie i życiu codziennym. Dzieło to bardzo ułatwia kontakt z Biblią nie tylko specjalistom, ale także początkującym czytelnikom Pisma Świętego.

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

Pozytywna

Bardzo ułatwia zgłębianie treści zawartych w Piśmie św.

autor opinii: Tobiasz Garczarczyk

Niezbędnik prawdziwych miłośników Słowa Bożego

Gruba pozycja, ale nieoceniona przy zgłębianiu treści Pisma Świętego. Bardzo polecam!

autor opinii: Maciej Kubiak

Konkordancja Starego i Nowego Testamentu do Biblii Tysiąclecia

Dzieło, o którym mowa jest przydatne nie tylko teologom. Kto interesuje się Biblią i żyję ją z pewnością zauważy, jak pomocna okazuje się "Konkordancja..." w głębszym zrozumieniu Pisma św.

autor opinii: Izabela Głodzik

Pozycja przydatna dla tych, którzy często maja kontakt z Biblią lub dla katechetów, umożliwia szybkie znalezienie hasła (słowa) wg potrzeb duchowych do rozważania. Polecam

autor opinii: Maciej M.

Polecam

Polecam wszystkim tą pozycję, która umożliwia w prosty sposób dotarcie do każdego fragmentu oraz wybranej przez nas tematyki w Piśmie Świętym. Chciałem też pochwalić księgarnię za profesjonalną i szybką obsługę mojego zamówienia. Pozdrawiam ;)

autor opinii: Mariusz Chrołowski

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Liczba stron: 2104
Wydawnictwo: Vocatio
Wydanie: Warszawa 2000
ISBN: 83-85435-01-8

Zobacz również

Mogą Cię również zainteresować książki...