BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Krew Baranka, która uzdrawia wszechświat

autor: Daniel-Ange
Ocena:
(1 opinii)

Kolejna książka znanego autora o. Daniela-Ange, która prosto i łatwo przeniesie Cię w świat pełen duchowych wartości.

O. Daniel Ange (ur. 1932 r. w Brukseli), francuski duchowny katolicki i pisarz. Do szkoły podstawowej uczęszczał w Szwajcarii, czas II wojny światowej spędził na Korsyce. Szkołę średnią ukończył w Anglii. W roku 1950 wstąpił do klasztoru Benedyktynów w Clervaux w Luksemburgu. Studiował... filozofię i teologię. W 1957 założył Fraternię Matki Bożej Ubogich. Dwanaście lat spędził w Rwandzie. Dopiero w 1981 w wieku 49 lat przyjął święcenia kapłańskie.

W roku 1984 Ange został założycielem międzynarodowej szkoły modlitwy Młodzi-Światło (fr. Jeunesse-Lumiere). W Polsce od 2004 roku istnieje filia tej szkoły pod nazwą Katolicka Szkoła Kontemplacji i Ewangelizacji Młodych „Dzieci Światłości” z siedzibą w Łodzi.

W 2009 roku otrzymał tytuł doktora honoris causa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Do tej pory odbył ponad 220 podróży ewangelizacyjnych do 42 krajów na czterech kontynentach.

Jego najbardziej znane książki to: „Franck, czyli jak nadzieja zwyciężyła AIDS”, „Niech słowo płonie w twym sercu”, „Przebaczenie”, „Śmiać się i płakać z Janem Pawłem II”, „Święci na trzecie tysiąclecie”, „Twoje ciało stworzone do miłości”, „Twoje ciało stworzone do życia”, „Zraniony Pasterz”.

W miarę jak czytałem Twoją książkę "Krew Baranka, która uzdrawia wszechświat" miałem wrażenie, że przenika mnie ten ogień mocy Bożej, która płynie zarówno w "Listach św. Pawła", jak również w "Dziejach Apostolskich". (…) W imieniu wszystkich ludzi zranionych grzechem i cierpieniem chcę Ci podziękować za napisanie tej książki. Ci, którzy będą ją czytać, zobaczą lub usłyszą Ciebie, odgadną na twarzy ludzkiej moc Boga, która świeci na twarzy Jezusa i może zajaśnieć jeszcze dzisiaj, jak kiedyś – na twarzy Mojżesza. Sprawdzianem, czy ta książka osiągnęła swój cel, jest to, że czytelnicy po jej zamknięciu będą mieli bardziej ochotę, by modlić się i błagać, niż dyskutować. Jeśli te kartki pozwalają nam dostrzegać moc Bożą, pozwalają nam również zauważać moc płynącą z ufnej, pokornej i wytrwałej modlitwy, dzięki której otrzymujemy od Boga niemożliwe.

Twój brat
Jean Lafrance

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Dotyk Boga

Lektura zachwycająca i jeszcze raz zachwycająca. Uwielbiam autora i styl, w którym pisze. To książka zmieniająca życie. Rozjaśnia drogę pokazuje kierunek, pomaga zrozumieć, uczy miłości. Cały dzień czekam na chwilę kiedy będę mogła znów czytać. Wielokrotnie wracam do szczególnie cennych dla mnie fragmentów. Niestety mam wrażenie, że albo są jakieś błedy w druku, albo niewlaściwe tłumaczenie. Może zdecydujecie się Państwo na wydanie "Modlitwa, oddech życia" o. Daniela. Pozycja ta była wydana chyba przez Michalitów kilka lat temu, bardzo jej potrzebuję i nie mogę dostać.

autor opinii: Anna Mroczek

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 416
Wydawnictwo: Misjonarzy Krwi Chrystusa - Pomoc
Wydanie: Częstochowa 2013
ISBN: 978-83-63459-13-0

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Krew Baranka, która uzdrawia wszechświat
28.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 2-3 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...