BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Św. Hildegarda z Bingen. Leczenie chorób

Co to znaczy żyć zdrowo? Dlaczego trzeba zachowywać umiar i codziennie zażywać ruchu? Zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zdrowie jest "nie tylko brakiem choroby, lecz stanem dobrego samopoczucia, cielesnego, duchowego i socjalnego". Stan ten należy osiągnąć, ewentualnie utrzymać, gdyż sens naszego życia polega między innymi na tym, aby dbać o życie jako takie. Przynależy do tego refleksja nad sobą samym, własnymi siłami i słabościami, a także talentami i cnotami.

Jednym z centralnych pojęć koncepcji Hildegardy z Bingen jest „discretio”, zdrowy umiar. Zarówno co do jedzenia, jak i picia, pracy i wypoczynku, snu oraz czuwania discretio jest matką wszelkich cnót. Zdrowy umiar oddziałuje zdecydowanie na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Jak jednak znaleźć ów zdrowy umiar w naszych czasach?

Choroba jest przeważnie jedynie zewnętrznym symptomem wewnętrznej i duchowej kontuzji. Nie chodzi o to, aby symptom ten usunąć, lecz o komplementarny powrót do zdrowia na wszystkich trzech płaszczyznach. Choroba nie jest także naszym wrogiem, lecz wskazówką, iż w naszym życiu coś nie jest w porządku, ewentualnie nie odpowiada zdrowemu umiarowi.

Ten poradnik każdemu zainteresowanemu w możliwie prosty i konkretny sposób przybliży podane przez św. Hildegardę z Bingen zasady zdrowego życia. Pochylenie się nad zasadami życia Hildegardy z Bingen otwiera nieoczekiwane i niezwykłe perspektywy, które bardzo szybko wzbogacają i urozmaicają życie człowieka. W powodzi zalewających nas informacji są jasnym drogowskazem w codziennym życiu. Dopiero kiedy zostaniemy skonfrontowani z chorobą, dociera do nas, że za dobre samopoczucie, zdrowie i szczęście jesteśmy odpowiedzialni my sami.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 240
Wydawnictwo: M
Wydanie: Kraków 2008
ISBN: 978-83-60725-69

Zobacz również

Św. Hildegarda z Bingen. Leczenie chorób
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...