BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

C.S.Lewis. Pielgrzym radości

C.S. Lewis jest powszechnie znany jako powieściopisarz, autor popularnego cyklu Opowieści z Narnii. Ale był on także słynnym konwertytą, który w niezwykle przekonujący sposób przedstawiał istotę i najważniejsze prawdy chrześcijaństwa.

Opowiedziana w tej książce historia życia C.S. Lewisa jest nie tyle chronologicznym zestawieniem faktów z jego biografii, co próbą prześledzenia jego drogi wiary.

Rozpoczyna się ona w protestanckiej rodzinie w północnej Irlandii i prowadzi przez negację istnienia Boga, eksperymenty ze spirytyzmem, przyjęcie światopoglądu materialistycznego, wreszcie powrót do wiary, najpierw w bezosobowy Absolut, a potem także w osobowego Boga i Chrystusa jako Zbawiciela.

Ważną częścią tej drogi jest, sportretowana w słynnym filmie "Cienista dolina", historia miłości Lewisa i innej konwertytki, Helen Joy Davidman oraz zmagania z jej chorobą i śmiercią. Opowieść o życiu swego bohatera autorka osadza na tle przemian zachodzących w cywilizacji europejskiej w okresie, w którym żył.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 117
Wydawnictwo: Espe
Wydanie: Kraków 2013
ISBN: 978-83-7482-587-0

Zobacz również

C.S.Lewis. Pielgrzym radości
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...