BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Listy

Ocena:
(1 opinii)

Gdy „Centralne Biuro w Lisieux” zapragnęło w ramach obchodów pięćdziesięciolecia śmierci św. Teresy od Dzieciątka Jezus opublikować jej Korespondencję, Matka Agnieszka od Jezusa (Paulina Martin) – rodzona siostra św. Teresy, poprosiła o opinię w tej sprawie miejscowego biskupa, ordynariusza diecezji Bayeux i Lisieux – François Picauda.

Dotychczas skromny wybór listów lub niektóre ich fragmenty publikowane były jedynie w dodatku do „Dziejów duszy”. Pasterz diecezji cieszącej się swoją Świętą odpowiadał Matce Agnieszce 12 lipca 1947 r.: „Sądzę, że myśl ta jest bardzo szczęśliwa, toteż zachęcam Przewielebną Matkę do rychłego jej urzeczywistnienia. [...] Świat cały powita z wdzięcznością nowy skarb terezjański, który pozwoli nam śledzić chronologicznie stopniowy rozwój i rozkwit przebogatej i charakterystycznej doktryny i świętości Waszej Małej Świętej.

Całym sercem życzę, aby ten kompletny zbiór Listów świętej Teresy od Dzieciątka Jezus dotarł do jak najszerszych kół czytelników, a przetłumaczony na wszystkie języki świata ukazał nam Małą a tak Wielką Świętą w całym blasku i wdzięku jej prostoty. Zaświadczy on, że najwznioślejsza świętość nie wyklucza naturalnego uroku oraz praktycznego ujęcia spraw życiowych".

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam!

Duchowość św. Tereski fascynuje mnie od jakiegoś czasu i powoli sięgam po kolejne jej pisma. Listy mogą być wspaniałą przygodą duchową! Poza tym, to wydanie jest przepiękne!

autor opinii: Maria Cieślak

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Liczba stron: 512
Wydawnictwo: Karmelitów Bosych
Wydanie: Kraków 2015
ISBN: 978-83-7604-249-7

Zobacz również

Listy
39.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 2-3 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...