BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Łzy Racheli

Ocena:
(1 opinii)

Masakra w Columbine High School miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku, w liceum znajdującym się w pobliżu miast Littleton i Denver w stanie Kolorado w USA. Eric Harris i Dylan Klebold, dwaj nastoletni uczniowie szkoły, weszli na jej teren i używając broni palnej zamordowali dwunastu rówieśników i jednego nauczyciela, 24 osoby zostały ranne. Sprawcy popełnili samobójstwo, zanim do budynku wkroczyła policja. Wydarzenie to jest jednym z największych masowych zabójstw na terenie placówek oświatowych w historii USA.

CNN, transmitujące uroczystości pogrzebowe, zanotowało szczyt oglądalności. Liczba widzów była większa niż podczas transmisji pogrzebu księżnej Diany. Czytelnicy piszą, ze książka "Łzy Racheli" zmieniła ich życie.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Pomimo, iż historia tragedii, która miała miejsce w Columbine High School nie była mi obca, powróciłam do odszukania informacji na jej temat po przeczytaniu książki "Łzy Racheli". Lektura pozwala ujrzeć wydarzenia w odmiennym świetle. Poprzez osobiste wspomnienia rodziców Rachel oraz przywołanie wspomnień z pamiętnika dziewczynki, wydarzenia z 20 kwietnia 1999 przestają być tak odległe. Książka napisana lekkim, przyjaznym językiem mimo, zdawać by się mogło, smutnego, poważnego tematu. Polecam.

autor opinii: Anna Cuber

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Liczba stron: 240
Wydawnictwo: Polwen
Wydanie: Radom 2010
ISBN: 978-83-7557-085-4

Zobacz również

Łzy Racheli
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...