BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Miłość i autorytet

Ocena:
(9 opinii)

Kompetentny, klarownie napisany poradnik dla rodziców, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom życiowy sukces i szczęście.

Autorki tej książki pokazują, że wychowanie zakorzenione w chrześcijańskiej wizji świata i człowieka jest znakomitą alternatywą wobec modnych obecnie, agresywnie promowanych przez media tendencji wychowawczych.

Ono się naprawdę sprawdza, czego dowodem może być chociażby ogromne zainteresowanie chrześcijańskimi placówkami oświatowymi. Nawet niewierzący rodzice szukają takich miejsc, by ich dziecko dorastało w zdrowej atmosferze, przestrzegając norm moralnych, ponieważ czują, że konsekwencją takiego wychowania - podjętego na serio - jest życiowy sukces i szczęście.

W tej książce znajdziesz podstawowe zasady, na których jest oparte chrześcijańskie wychowanie, krytyczną analizę idei wychowawczych, z którymi mamy do czynienia w przestrzeni społecznej oraz mnóstwo praktycznych porad, w tym dotyczących zagrożeń, jakie czyhają obecnie na nasze dzieci.

Dzięki lekturze tej książki dowiesz się m.in. jak:

 • uczyć dzieci szacunku, kształtować i rozwijać zdrową tożsamości płciową dziecka
 • chronić dzieci przed działaniem reklam
 • nauczyć dziecko myśleć krytycznie
 • przeciwdziałać seksualizacji dzieci
 • uczyć dziecko wyznaczania granic
 • budować wiarę dziecka
 • nauczyć dzieci odpowiedzialnego korzystania z mediów
 • uczyć dzieci poruszania się w świecie wirtualnym
 • zapobiegać ryzykownym zachowaniom naszych dzieci w Internecie
 • uczyć dziecko przyjaźni
 • radzić sobie, kiedy ponoszą nas nerwy w relacjach z dziećmi
 • samowychowywać siebie jako rodzica

Bogna Białecka jest psychologiem, autorką wielu książek o psychologii dziecka i rodziny, prezesem Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, matką czworga dzieci.

Beata Nadolna jest nauczycielem i pedagogiem, dyrektorem Przedszkola im. Św. Aniołów Stróżów, autorką książek o wychowaniu przedszkolaków, matką dwóch dorosłych córek.

Książka pod patronatem Klubu Książki Tolle.pl!

Opinie naszych Klientów (9 opinii)Napisz swoją opinię

Niezwykła ksiażka o wychowaniu

Książka napisana składnym, bardzo prostym jezykiem dla odbiorcy. Autorki wyjaśniają zasady wychowawcze łącząc je z aspektem wiary. Pozycja obowiązkowa dla rodziców, którzy chcą świadomie wychować swoje dzieci na odpowiedzialnych i wartościowych ludzi.

autor opinii: Honorata Wrotek

Świetna pozycja

Bardzo dobrze przemyślana i napisana pozycja. W natłoku różnych "mądrych" teorii o wychowywaniu bardzo zwraca uwagę na kształtowanie dzieci i wychowywanie zgodnie z Panem Bogiem.

autor opinii: Barbara

Dobra pozycja

Zdążyłam na razie tylko przejrzeć, ale już wiem, że dużo treści wykorzystam na spotkaniach grupy wsparcia dla rodziców. To nie jest książka do przeczytania za jednym zamachem. Czytałam fragmenty, mądre, zdroworozsądkowe podejście autorek. Fajnie, że ukierunkowanie katolickie.

autor opinii: Alicja Łubińska

Milosc I autorytet

Dopiero zaczelam czytac, ale juz mi sie podoba.

autor opinii: Marta Korycka

polecam

Witam Książka jest niezastąpiona w dzisiejszym zwariowanym świecie, gdzie ciągła gonitwa sprawia, że łatwo umykają nam pewne rzeczy, szczegółnie tych dotyczących naszych dzieci. Nie tylko przestrzega przez zagrożeniami zewnętrznymi, ale można też znaleźć kilka ciekawych wskazówek dotyczących wychowania dzieci. Ja wdrożyłem kilka rad dotyczących "karcenia" i upominania. Polecam tę książkę

autor opinii: Marcin Skwarek

Godne polecenia

Treści jakże oczywiste, ale jakże często gdzieś gubione... Dobra lektura dla Tych, którzy chcą przypomnieć sobie te "oczywistości". Napisana bardzo przystępnie.

autor opinii: Anna Janowska

Książka niemal "czyta się sama", napisana przystępnie i interesująco. Wydaje mi się jednak, że mogłaby zawierać więcej przykładów z życia, ale ogólnie ok. Polecam :)

autor opinii: Agnieszka

miłość i autorytet

Proces zakupu przebiegł bezproblemowo. Pozycja jest interesująca. Pozdrawiam

autor opinii: Wojciech Piekarniak

Bardzo ważna książka

Tak praktycznej książki o wychowaniu chyba jeszcze nie czytałam. Wiele fragmentów zaznaczałam, żeby móc do nich wracać. Dzięki tej książce uwierzyłam, że można iść pod prąd i wychować piękne, szczęśliwe dzieci - wbrew temu, co podaje nam na talerzu chora nowoczesność! Warto uzbroić siebie i swoją rodzinę w tę wiedzę :)

autor opinii: Kamila S.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 368
Wydawnictwo: Espe
Wydanie: Kraków 2014
ISBN: 978-83-7482-666-2

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Miłość i autorytet Miłość i autorytet
29.99 zł
 • Wysyłamy w ciągu 2-3 dni
 • Dostawa za jedyne 9.90 zł
  - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...