BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Moc w słabości

Autor rozważa najczęstsze problemy psychiczno-duchowe, jakie spotkamy na drodze do Boga, takie jak niewiara, zwątpienie, złość, zazdrość, nienawiść do samego siebie czy depresja, próbując na nie odpowiedzieć w oparciu o chrześcijańskie nauczanie, wiarę i tradycję, a zwłaszcza Ewangelię.

Nie podważając zasadności poszukiwania rozwiązań tego typu problemów w wiedzy psychologicznej, stara się ukazać wpływ Objawienia i osobistej wiary chrześcijan na ich problemy i trudności życiowe.

W kolejnych rozdziałach omawia poszczególne ludzkie słabości oraz sposoby zamiany tych słabości w środki pomagające nam na drodze ku Bogu. Bo jak podkreśla, kwestia nie polega na tym, jak wymazać je z pamięci, lecz raczej na tym, jak wykorzystać je w naszym rozwoju, jak zaprząc energię naszych błędów przeciwko grzechowi. Wyzwaniem, jak mówi, jest nauczyć się bardzo kochać, dlatego że ktoś nam wiele wybaczył.

Dla zilustrowania swych rozważań autor odwołuje się do przykładów rzeczywistych sytuacji życiowych, na koniec zaś załącza modlitwy, pomocne w zmaganiu się z własnymi słabościami.

Moje słabości i moje zalety, moje grzechy i moje cnoty, grzech i łaska razem dostarczają materiału, z którego zostanie wymodelowany ostateczny rezultat. Głęboko świadomy mojej całkowitej zależności od Boga i od Jego łaski, zdaję sobie także sprawę, że muszę grać swoją rolę, która może polegać po prostu na przyjmowaniu z ufnością tego, czego nie mogę zmienić. Aktywność i bierność, praca i odpoczynek, sukces i porażka — wszystko to razem służy naszemu zbawieniu i uświęceniu, jeżeli przyjmujemy łaskę ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Chrystusa.

Fragment książki

O. Benedict Groeschel jest rekolekcjonistą, psychologiem, dyrektorem Biura Rozwoju Duchowego w Nowym Jorku, profesorem psychologii pastoralnej w Seminarium św. Józefa w Nowym Jorku i adiunktem w Instytucie Nauk Psychologicznych w Arlington.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 208
Wydawnictwo: eSPe
Wydanie: Kraków 2013
ISBN: 978-83-7482-534-4

Zobacz również

Moc w słabości
19.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 3-4 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...