BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Mocne matki, mocni synowie

autor: Meg Meeker
Ocena:
(2 opinii)

W chwili, gdy matka trzyma w objęciach nowo narodzonego synka, jego oczy mówią jej, że stanowi dla niego cały świat. Jednak często dorastający chłopiec, który jej potrzebuje, jednocześnie ją od siebie odpycha.

Autorka bazując na trzydziestoletnim doświadczeniu jako lekarz pediatra, wzięta wykładowczyni i adiunkt medycyny klinicznej, matka czworga dzieci, dzieli się swoją wiedzą potrzebną każdej matce o tym, jak wzmocnić – lub odbudować – jej więź z synem.

Niniejszy poradnik zawiera trafne wskazówki dla matek, jak znaleźć w sobie siły i zwiększyć wiarę w siebie, aby wychowywać nadzwyczajnych synów oraz stanowi dla nich zachętę, praktyczne rady odnośnie do:

  • większej pewności siebie i odwagi w doradzaniu swoim synom
  • istotnej roli, jaką pełni zdrowe wyrażanie miłości matek do synów, by w dorosłości synowie szanowali i doceniali kobiety
  • znaczenia uczenia synów wartości uczciwej pracy, służby społeczeństwu i rozwiniętego życia wewnętrznego
  • pułapek, w jakie z natury wpadają matki synów – i tego, jak ich unikać
  • potrzeby, by matki uzdrawiały własne zranienia dotyczące mężczyzn w ich życiu, ażeby wychowywały synów bez obciążania ich swoim bagażem i ograniczeniami
  • najskuteczniejszych sposobów, jak przetrwać chwile, gdy robi się trudno, a naturalne metody porozumiewania się z synami – przez rozmowę, analizę, dociekanie – jedynie podsycają konflikt.

Gdy matka po raz pierwszy trzyma w objęciach nowo narodzonego synka, intuicyjnie wie jeszcze jedno: jeśli dobrze wykona swoje zadanie i wychowa syna na człowieka mającego szacunek do siebie, wiarę w siebie i mądrość, to on stanie się takim mężczyzną, jakim miał się stać.

Meg Meeker, dr n.med., jest autorką książek: "Mocni ojcowie, mocne córki"; "Jak wychować chłopca na mężczyznę"; "10 zwyczajów szczęśliwych matek". Ma ponad trzydziestoletnią praktykę jako lekarz pediatra i lekarz młodzieży, zajmując się dziećmi oraz ich rodzicami. Dr Meeker jest matką czworga dzieci. Mieszka i pracuje ze swoim mężem w północnym Michigan [USA].

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo przydatna lektura

Ksiazka swietnie napisana. To nie poradnik, a przyklady z zycia. Pomaga zwlaszcza w "przerobieniu" wlasnych problemow i zaszlosci.

autor opinii: Aga Pi

MOCNA książka

Nie wyobrażamy sobie, aby jej nie przeczytać, tak jak obowiązkową jest także pozycja Mocni Ojcowie, Mocne Córki. Książka trudna w treści, lecz bardzo dobra w przekazie. Autorka z ogromnym doświadczeniem praktycznym. ...jedno z ważniejszych przesłań - nigdy nie jest za późno na budowę/ odbudowę relacji. POLECAMY

autor opinii: Anita i Marcin Mamos

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: M
Wydanie: Kraków 2015
ISBN: 978-83-8021-023-3

Zobacz również

Mocne matki, mocni synowie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...