BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Mocniej niż słowa. Sztuka bycia katolikiem

Ocena:
(4 opinii)

"Nie będę cię oszukiwał. Ta książka jest nieco niebezpieczna i może sprawić, że nie będziesz się czuł komfortowo.

Jeśli jednak przyjmiesz do serca jej przesłanie, to obiecuję ci, że odkryjesz nowy pokój, radość i cel, które będą niepodobne do czegokolwiek z tego, co proponuje ten świat. W twojej duszy zostanie rozpalony ogień miłości, w porównaniu z którym wszystko inne będzie blednąć" - Matthew Leonard, autor książki.

Św. Teresa z Lisieux powiedziała kiedyś:

Pan Bóg dał mi zrozumieć, że prawdziwą jest ta chwała, która trwa wiecznie, i aby ją zdobyć, nie trzeba koniecznie dokonywać dzieł rzucających się w oczy.

Świętość w KAŻDYM calu - do tego powinieneś dążyć. Powinieneś również "wkręcać" w świętość innych i to Twoje główne zadanie jako katolika. Ale jak to zrobić?

Ta książka to świeże spojrzenie na odkrywanie siebie i swojego powołania jako katolika. Wszystko to na podstawie mało znanych epizodów z życia świętych (niektóre naprawdę Cię zaskoczą!) i nietypowych sytuacji z życia autora. A do tego okraszone dużą ilością zgryźliwego poczucia humoru...

Sprawdź, czego dokładnie dowiesz się z tej książki:

  • czy święci mieli te same pokusy, co my?
  • czy święci zmagali się z takimi samymi wadami, co my?
  • dlaczego pozycja Kościoła słabnie w dzisiejszym świecie?
  • dlaczego przyjaźń z Jezusem to za mało?
  • dlaczego najlepszą rzeczą w byciu katolikiem jest cierpienie?

"Mocniej niż słowa" to krótki poradnik, który pomoże Ci stawać się - z dnia na dzień - coraz lepszym katolikiem. Dowiesz się, w jaki sposób przyciągać innych ludzi do Boga. Ta książka stanie się Twoim osobistym motywatorem do codziennej walki z pokusami i słabościami.

Czy chcesz osiagnąć kres swego życia - bez względu na to, kiedy to nastąpi - i żałować, że nie przeżyłeś życia tak, jak miałeś? Że nie kochałeś Jezusa i innych w taki sposób, w jaki na to zasługiwali? Że nie miałeś wystarczająco często udziału w ciele i krwi Chrystusa? Że nie modliłeś się? Że nie uczyniłeś wszystkiego, co w Twojej mocy, aby zapewnić zbawienie sobie, swojej żonie bądź mężowi czy swoim dzieciom? Mamy tylko jedną szansę.

Jesteś powołany do bycia świętym! Nie idź na łatwiznę. Przekonaj się, czytając "Mocniej niż słowa".

Książka pod patronatem Klubu Książki Tolle.pl.

Ta książka, pełnej biblijnej mądrości i praktycznych rad, inspiruje, motywuje i umacnia, ale rzuca nam też mocne wyzwanie.

Scott Hahn, pisarz i mówca, profesor Uniwersytetu Franciszkańskiego w Steubenville
Matthew Leonard doskonale zna katolicką wiarę i jeszcze lepiej wie, jak o niej mówić w sposób, w jaki mało kto potrafi.

Mark Hart, pisarz i mówca, wiceprezydent Life Teen International

Matthew Leonard jest znanym na całym świecie mówcą i pisarzem, pełni funkcję dyrektora wykonawczego St. Paul Center for Biblical Theology. Jest żonaty, ma czwórkę dzieci, mieszka w stanie Ohio w USA.

Książka pod patronatem Klubu Książki Tolle.pl.

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

WARTO!

Bardzo potrzebna pozycja w dobie "letnich katolików". Książka ta nawołuje do przebudzenia świadomości. Dowartościowuje, dodaje otuchy i odwagi. Niby nie pokazuje niczego nowego, ale jednak w lekki sposób odświeża spojrzenie na znane tematy. Uważam, że publikacja ta może stanowić świetny prezent dla "ostygłych" w wierze, którzy najlepiej czują się w czapce-niewidce i lubią stapiać się z popkulturowym tłem. Będzie stanowić też dobry prezent dla młodzieży, szczególnie dla bierzmowanych. Uzmysłowi im, jak mocną kartę mają w ręku. A jest nią właśnie katolicyzm.

autor opinii: Klientka z Rzeszowa

Rewelacja przez duże R

Już sam wstęp był obiecujący, ale i tak książka przewyższyła moje oczekiwania. Autor ma niesamowite poczucie humoru i lekko się go czyta. Pisze o rzeczach poważnych, czasem nawet trudnych, ale ta doza humoru sprawia, że treści są podane bardzo przystępnie. Z książki emanuje wręcz radość, energia, poraża dobrym humorem, optymizmem, zaraża marzeniami o niebie. Styl książki trochę przypomina protestanckie bestsellery (choć nie było w nich aż takiego niesamowitego humoru jak tutaj - rzadko śmieję się w trakcie czytania, ale w trakcie czytania tej książki, to było nie do opanowania). Być może powodem jest to, że autor jest byłym protestantem, który się nawrócił i jest teraz żarliwym katolikiem. Jest wiele świetnych autorów katolickich, ale cieszę się, że do autorów katolickich książek religijnych dołączają tacy ludzie jak np. Matthew Leonard. Co do treści - to jest taki w sumie skrót i omówienie niezwykle ważnych podstawowych prawd dla każdego katolika. Choć czy na pewno takich podstawowych? Książka ta może czasem zaskoczyć niejednego katolika, który myśli, że wie już wszystko i potrzebuje już tylko bardziej zaawansowanej lektury. Autor mówi o zadaniach każdego katolika, niebie, świętości, modlitwie, przytacza przy okazji wiele niezwykle ciekawych historii z życia świętych. Założę się, że znajdzie się przynajmniej jedna historia, o której każdy czytelnik nigdy nie słyszał. Treść książki wzywa do wielkości, do czynienia wielkich dzieł dla Pana i pracy nad własną świętością. Genialna, motywująca i podnosząca na duchu lektura. Bardzo polecam!

autor opinii: Małgorzata

Bardzo fajna książka pokazująca,że celem życia jest świętość a nie bycie tylko porządnym,miłym człowiekiem...polecam tę pozycję!

autor opinii: R

Niepokojąca

To najmocniejsza książka duchowa, jaką kiedykolwiek przeczytałam. Autor potrafi z humorem i lekkością opowiadać o tak abstrakcyjnym dla wielu temacie "świętości". I naprawdę każdy jest w stanie go zrozumieć i wynieść coś dla siebie z tej lektury. Naprawdę, naprawdę polecam. Z czystym sercem.

autor opinii: Wioletta

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 164
Wydawnictwo: Espe
Wydanie: Kraków 2014
ISBN: 978-83-7482-607-5

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Mocniej niż słowa. Sztuka bycia katolikiem Mocniej niż słowa. Sztuka bycia katolikiem
25.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 3-4 dni
  • Dostawa za jedyne 7,99 zł
    - sprawdź
Mogą Cię również zainteresować książki...