BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Modlitwy nadziei

Ocena:
(1 opinii)

Książka została napisana przez kard. François-Xavier Nguyen Van Thuana w 1987 roku, podczas jego pobytu w więzieniu. Kardynał spędził tam trzynaście lat. We wprowadzeniu do książki kard. Van Thuan pisze m.in.: „W 1987 roku, przebywając w odosobnieniu w Hoa-ma (Hanoi), zapragnąłem napisać książkę, która utrwali moje medytacje, codzienne refleksje. Tak oto powstały Modlitwy nadziei, książka, która zawiera dziewięćdziesiąt medytacji i modlitw. […] pragnąłem w ten sposób przekazać wszystkim ludziom łaskę płynącą z wyboru Jezusa. […] W jaki sposób mogłem pisać w więzieniu? […] Pisałem na skrawkach szorstkiego papieru dostarczonego przez strażników. Ze starej gazety zrobiłem okładkę, na której napisałem: Ćwiczenia z języka obcego. Pisałem po włosku, a wybrałem ten język, ponieważ w Wietnamie jest on bardzo słabo znany, w przeciwieństwie do angielskiego czy francuskiego. Wszystkie teksty pozostawiłem w takiej postaci, w jakiej napisałem je w więzieniu, dzień po dniu, bez jakichkolwiek przeróbek. Świadom jestem, że zawierają one wiele błędów. Jest to jednak przypomnienie roku 1987 i wyraz mojej głębokiej wdzięczności.

A teraz, drodzy przyjaciele, dzielę się z wami kroplami świeżej wody, którą Pan wylał, aby ożywić mnie w czasie mojego długiego pielgrzymowania przez pustynię”.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Cudna książka

Niesamowita ksiażka, która powinna być zawsze w zasięgu ręki, szczególnie wtedy gdy jest nam ciężko, przechodzimy różnego rodzaju kryzysy, w tym kryzys wiary. Bardzo chciałabym zakupić tę książkę właśnie dla siebie i dla swoich przyjaciół, jednak w internecie widzę, że jest problem aby ją nabyć ... Polecam tym którzy jednak się na nią natkną i zakupią...

autor opinii: Barbara Michał

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 144
Wydawnictwo: Księgarnia św. Jacka
Wydanie: 2007
ISBN: 978-83-7030-548-2

Zobacz również

Modlitwy nadziei
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...