BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Mój brat Pier Giorgio. Ostatnie dni: 29 czerwca - 4 lipca 1925

Papież Franciszek w orędziu na Światowe Dni Młodzieży w Polsce, którym przyświeca idea Ośmiu Błogosławieństw, poleca, by młodzi naśladowali Pier Giorgia Frassatiego w czynieniu dzieł miłosierdzia. „Chciałbym zasugerować wam, jak w konkretny sposób, możemy być narzędziem tego samego Miłosierdzia względem naszych bliźnich" - pisze Papież Franci­szek.

„Pier Giorgio był młodzieńcem, który zrozumiał, co znaczy mieć serce miłosierne, wrażliwe na najbardziej potrzebujących. Ofiarowywał im o wiele więcej niż dary materialne, dawał samego siebie, poświęcał czas, słowa, zdolność słuchania. [...] Służył ubogim z wielką dyskrecją, nigdy się z tym nie obnosząc. [...] Wyobraźcie sobie, że w przeddzień swojej śmierci, ciężko schorowany, udzielał wskazówek dotyczących sposobu pomagania jego pokrzywdzonym przyjaciołom".

Pier Giorgio Frassati zmarł w wieku dwudziestu czterech lat, 4 lipca 1925 roku. 20 maja 1990 roku na placu Świętego Piotra w Rzymie Pier Giorgio Frassati został beatyfikowany przez Jana Pawła II.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 156
Wydawnictwo: Księgarnia św. Jacka
Wydanie: Kraków 2016
ISBN: 978-83-7030-923-7

Zobacz również

Mój brat Pier Giorgio. Ostatnie dni: 29 czerwca - 4 lipca 1925
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...