BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce
Uwaga! Jeśli chcesz otrzymać książki jeszcze przed Świętami, zamów wyłącznie te, które mają termin realizacji 24h. Zamówienia na wszystkie pozostałe książki zostaną zrealizowane po Nowym Roku.

Moja droga krzyżowa

Ocena:
(3 opinii)

Człowiek ciągle zmaga się ze swymi słabościami i przyzwyczajeniami; ciągle staje przed życiowymi wyborami; ciągle doświadcza choroby i cierpienia, miłości i opuszczenia; ciągle zbliża się do granicy między tym a tamtym światem. Życie jest bowiem niczym innym jak podążaniem za Jezusem, czy to wśród przyjaciół czy też nieznajomych, by zapominać o sobie i podejmować walkę z własnym egoizmem, wygodnictwem, myśleniem tylko o swojej misce. Jest przechodzeniem między stacjami, które niczym tyczki wyznaczają drogę do zjednoczenia z Jezusem przy pustym grobie.

Książka zilustrowana została Drogą Krzyżową pędzla prof. Stanisława Rodzińskiego (Rektora ASP w Krakowie), z Kościoła Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich w Krakowie.

Opinie naszych Klientów (3 opinii)Napisz swoją opinię

Moja Droga Krzyżowa

Niekonwencjonalnie, tak blisko, dogłębnie - a niby zwyczajnie.... Polecam.

autor opinii: Marek

Dramat krzyża

"Moja droga krzyżowa" ks. Andrzeja Muszali to jeden z najbardziej wstrząsających tekstów nabożeństwa pasyjnego, jakim się w modliłem. Niespotykana koncepcja i twórcza konstrukcja poszczególnych stacji drogi krzyżowej, wciąga, powoli stopniuje dramaturgię, aby w końcu wycisnąć z oczu łzy. A są to łzy duszy. To bowiem, co dotąd było mi dobrze znane z historii każdej drogi krzyżowej - cierpienie umęczonego Jezusa - połączył autor z losami konkretnego człowieka, z chwilami jego życiowych radości i zwycięstw, jak również tragedii klęski, upadku i grzechu. Głęboka narracja, niespodziewany rozwój wypadków, klimat dramatu, który dzieje się w życiu każdego z nas. Książka jest ilustrowana przejmującymi obrazami stacji Drogi Krzyżowej autorstwa prof. Stanisława Rodzińskiego, największego współczesnego polskiego malarza, który w sposób brutalnie prosty przedstawia sceny męki Chrystusa, trwającej w życiu człowieka aż do skończenia świata.

autor opinii: Ks. Tadeusz Bogucki

polecam

Bardzo dobre opracowanie. Polecam

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 40
Wydawnictwo: Salwator
Wydanie: Kraków 2009
ISBN: 978-83-7580-058-6

Zobacz również

Moja droga krzyżowa
9.99 zł
  • Wysyłamy po Nowym Roku
  • Dostawa za jedyne 7,99 zł
    - sprawdź
Mogą Cię również zainteresować książki...