BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Msza święta. Liturgiczne ABC

Ocena:
(1 opinii)

Msza święta, choć jest najcenniejszym darem, jaki Chrystus zostawił Kościołowi, dla wielu katolików wciąż pozostaje trudna i niezrozumiała.

Właśnie dla nich powstała ta książka – a także dla...

wszystkich, zarówno wiernych świeckich, jak i księży, którzy czują potrzebę, aby lepiej poznać liturgię Mszy świętej i pogłębić swój w niej udział.

ze Wstępu

Zamieszczone tu artykuły były pierwotnie publikowane w latach 1995-2000 na łamach miesięcznika „Oremus”, w cyklu „Liturgiczne ABC”.

Autor ukazuje w nich, krok po kroku, jak kształtowała się Msza święta w postaci, jaką znamy dziś. Odsłania znaczenie gestów i symboli, ukazuje piękno i głębię modlitw liturgicznych, a niejednokrotnie zaskakuje, wydobywając z przyćmionych rutyną praktyk sensy, których nawet się nie domyślaliśmy.

Ks. Maciej Zachara, marianin, uzyskał doktorat z liturgiki w Papieskim Instytucie Liturgicznym w Rzymie. Wykłada w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Marianów w Lublinie, od 1995 roku współpracuje z redakcją miesięcznika „Oremus”.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Msza Swięta

Książka napisana w sposób interesujący, pokazująca liturgię od strony historycznej, ale również wyjaśniająca kwestie praktyczne. Zaraz po "Tajemnicy Mszy Świętej" lektura obowiązkowa!

autor opinii: Piotr Karolak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 280
Wydawnictwo: Promic
Wydanie: Warszawa 2013
ISBN: 978-83-7502-407-4

Zobacz również

Msza święta. Liturgiczne ABC
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...