BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Nieporadnik małżeński

Ocena:
(7 opinii)

"NIEPORADNIK" – dlatego, że na ogół jesteśmy bardzo nieporadni w naszym codziennym życiu małżeńskim. Nie potrafimy kochać, nie potrafimy rozmawiać ze sobą, nie rozumiemy siebie nawzajem, jesteśmy nieprzygotowani do małżeństwa... Nasze najlepsze intencje często spotykają się z zupełnie opaczną interpretacją współmałżonka i stają się konfliktogenne. Uczymy się wciąż na własnych błędach, a nierzadko okazuje się, że mądry Polak po szkodzie, czyli po rozwodzie...

"NIEPORADNIK" – bo choć zawiera liczne odpowiedzi na pytania, jakie stawiali małżonkowie, to nie jest poradnikiem. Nie daje recept ani nie przynosi rozwiązań, choć ukierunkowuje poszukiwania. Uczy dialogu, uczy samodzielnego, we dwoje, wychodzenia z kryzysów i rozpoznawania, w jaki sposób przeżywany konflikt może być twórczy. Ukazuje, w jaki sposób można poznawać się nawzajem i prowadzić dialog, jak inaczej popatrzeć na współmałżonka, by zobaczyć w nim dobro. Celem tej książki jest bardziej dodanie odwagi i nadziei, że wyjście z kryzysu jest możliwe, niż doradzanie czegokolwiek.

Opinie naszych Klientów (7 opinii)Napisz swoją opinię

Super!

Rewelacja. Polecam. Warte każdych pieniędzy!

autor opinii: Darek

"Nieporadnik małżeński" -opinia pozytywna

Moim zdaniem książka jest naprawdę dobra. Skierowana dla małżeństw mających problemy i niewiedzących jak je naprawić i czy je naprawiać. Autor pisze że to "Nieporadnik" ale jednak w treści są porady. Przede wszystkim pokazuje zachowania obu stron, co wywołuje te zachowania i w tym momencie mamy podpowiedź jak uniknąć tego problemu. Ponadto w jednej książce poruszonych jest wiele problemów z, którymi borykają się małżeństwa, można z tymi sytuacjami się utożsamić i znaleźć wytłumaczenie i radę. Cenne jest też to że nawet w ciężkich problemach np zdradach, różnicach charakteru autor nie zaleca od razu rozwodu jak wielu psychologów ale pokazuje drogę naprawy i daje nadzieję na odbudowanie więzi.

autor opinii: Ilona Kaiser

Po lekturze "Nieporadnika"

Chyba lepiej byłoby, gdyby Autor zamiast na ilość pzredstawionych przypadków postawił na szczegółowość - owszem, sporo można się dowiedzieć o przypadłościach małżeńkich I wychodzeniu z nich, ale najwięcej dałoby dokłądniejsze podzielenie się poszczególnych par tym JAK DOCHODZILI DO POROZUMIENIA I PONOWNEGO ROZPALENIA MIŁOŚCI. Samo stwierdzenie "w naszym przypadku trwało to długo" nie wyjaśnia najciekawczego: co się działo w tym czasie I jak radzili sobie na co dzień z powracającymi zmorami przeszłości. Ogółem: książka potrzebna bardzo, ale zbyt schematyczna, y naprawdę miała pomóc małże.nstwom w bardzo głębokich problemach.

autor opinii: Ryszard Plantos

Książka na pewno czegoś uczy. Można dzięki niej spojrzeń na pewne zagadnienia z innej strony. Moim zdaniem jednak dużo w niej powtarzanych wszędzie banałów. Mało odkrywcza.

autor opinii: Ola Pyla

polecam

Szczerze polecam małżeństwom, nie tylko tym w kryzysie a może zwłaszcza tym jeszcze mocno zakochanym w sobie bez przykrych przejść Pokazuje jak postępować by nie doszło do najgorszego.

autor opinii: Aneta Majewska

NIEPORADNIK MAŁŻEŃSKI

Jest bardzo ciekawą książką ,pomogła mi zrozumieć co mogę jeszcze poprawic w swoim małżeństwie ,pomogła mi także zrozumieć jak ważna jest rola Mamy i teściowej w życiu dzieci ,ale nie do przesady ,pępowina powinna być ucięta ,naprawdę polecam ,uczy przedewszystkim że trzeba rozmawiać - czyli DIALOG

autor opinii: Ewa Zaborska

serdecznie polceam

Książka ta jest bardzo interesująca,porady tam zawarte bardzo praktyczne i skuteczne. Czyta się szybko i przyjemnie. Serdecznie polecam

autor opinii: Marlena Kopeć

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Pomoc Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa
Wydanie: Częstochowa 2009
ISBN: 978-83-7256-927-1

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Nieporadnik małżeński Nieporadnik małżeński
26.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 6-7 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...