BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice

Ocena:
(2 opinii)

Paradoks polega na tym, że teraz wszystko postawiono na głowie. Rodzice są posłuszni dzieciom, a dzieci są nieposłuszne rodzicom. Oto skutek podążania za nowinkami pedagogicznymi.

Co ciekawe, nieposłuszeństwo dzieci wcale nie jest ganione. Wręcz przeciwnie, jest wyrazem wolności (postaw demokratycznych) i kreatywności. Brzmi to nawet przekonująco, ale na dnie takiego podejścia czai się zwykła pycha.

Jeśli poszukujesz sprawdzonych, nie będących sezonowym krzykiem mody rozwiązań, to jest to książka dla Ciebie.

Książka składa się z dwóch części. Część pierwsza, zatytułowana Sekrety mistrzów, zawiera 25 artykułów. Na drugą – noszącą tytuł O wychowaniu na co dzień - składa się 24 tytuły.

Problematyka dotyczy relacji między dzieckiem a nauczycielem i poszukiwania ich tradycyjnych kontekstów. wskazuje także na rozwiązania przetestowane przez wieki, dostosowane do współczesnych realiów.

W książce znajdziesz między innymi odpowiedzi na następujące pytania:

 • Dlaczego bez heroizmu nie ma wychowania?
 • Czy musisz 24 godziny na dobę być wzorem dla dzieci?
 • Kiedy matczyna miłość staje się tyranią?
 • Czy bycie smutnym wychowawcą ma sens?
 • Czy bycie radosnym wychowawcą zawsze jest uzasadnione?
 • Dlaczego ojciec nie powinien narzekać?
 • Czy paintball może być szkodliwy?
 • Kiedy nauczanie w przepełnionych klasach jest skuteczne?
 • Czy wychowanie katolickie polega na zamordyzmie?
 • Czy da się wychowywać bez kar i bez nagród?
 • Jaka jest najprostsza i najskuteczniejsza metoda wychowawcza?
 • Jak opanować młodzieńczy bunt?
 • Jak wyleczyć z tzw. rozpieszczenia?
 • Jak nie wychować narkomana?
 • Czy nadwrażliwość jest do czegoś potrzebna?
 • Jak w nieskromnych czasach wychowywać do skromności?

Książka skierowana jest do rodziców, wychowawców, nauczycieli i katechetów. Otrzymujesz mnóstwo wskazówek i niemal gotowych recept na rozwiązanie wielu problemów, z którymi codziennie zmagają się osoby sprawujące opiekę nad dziećmi.

Ta książka nie została napisana według obowiązujących dzisiaj politycznie poprawnościowych schematów. Autor odrzuca wiele uświęconych mitów. Jeśli poszukujesz treści łączących tradycyjnie rozumianą pedagogikę, które uwzględniają jednocześnie realia współczesne, to jest to książka dla Ciebie.

Książka nie ideologizuje niczego, ale rzeczowo i jednoznacznie pozwala na wychwycenie szeregu błędów wychowawczych popełnianych przez współczesnych rodziców, nauczycieli i wychowawców. Podpowiada rozwiązania klasyczne i uniwersalne, tradycyjne, znane od czasów Pitagorasa, Arystotelesa i św. Tomasza z Akwinu, odwołujące się do etyki wychowawczej, formującej osobę ludzką w oparciu o cnoty.

Z przedmowy prof. hab. Pawła Skrzydlewskiego

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Najwazniejsza ksiazka pedagogiczna

Ksiazka nieposluszne dzieci, posluszni rodzice otwiera oczy na manipulacje dzisiejszych czasów i uczy racjonalnego podejścia do wychowywania dzieci. Wiele dzialow i książę z psychologii i pedagogiki przerobilam, ale takiej treści a zarazem prostoty i skutecznosci nie znalazłam nigdzie wczesniej.

autor opinii: Urszuls Ostrowska

Obowiązkowa lektura dla kochających rodziców

Nikt i nic nie wychowa za nas naszych pociech. Każdy rodzic kiedyś odpowie przed Stwórcą za to,jak wychował swoje dzieci. Książka m.in. mówi o tym, iż każde dziecko potrzebuje jasnych granic, aby wogóle czuć się bezpiecznie i uczyć się szacunku do siebie i drugiej osoby Uczy rodziców dostrzegania sprytnych współczesnych "złodziei" dzieci, odsłania różnice pomiędzy przeszłym, a terażniejszym, pełnym pułapek systemie wychowania. Podkreśla, że mamy wpływ na stopniowe "dozowanie" wolności naszych pociech. Jeśli pozwolimy im teraz na to ,żeby robiły co chciały, za parę lat wszelkie zakazy i nakazy będą dla nich śmieszne. Myślę, żę książka Pana Zalewskiego to obowiązkowa lektura dla każdego współczesnego rodzica. Jak mawiał Ks. Bosko: "Pragniecie zrobić coś dobrego? Wychowujcie młodzież! Chcecie dokonać jakiegoś świętego dzieła? Wychowujcie młodzież! Chcecie dokonać dzieła najświętszego? Wychowujcie młodzież! Chcecie uczynić coś boskiego? Wychowujcie młodzież! Powiem więcej - z wszystkich rzeczy boskich, ta jest najbardziej boska."

autor opinii: Paulina Nieczypor

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 211
Wydawnictwo: EK Dariusz Zalewski
Wydanie: Lublin 2015
ISBN: 978-83-934015-7-4

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...